pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 października 2017
  • wyświetleń: 7484

40-latek bez pytania zabrał znajomej Mercedesa i go uszkodził

40-letni mężczyzna bez konsultacji z właścicielką zabrał samochód marki Mercedes i w kilku miejscach uszkodził. Następnie pozostawił go na DK-1.

- Właścicielka mercedesa była bardzo zaskoczona, kiedy pszczyńscy policjanci poinformowali ją o losach jej auta. Kobieta była bowiem przekonana, że samochód nadal znajduje się w jej garażu. Nie przypuszczała, że znajomy, któremu zleciła uporządkowanie drewna na placu, swoją pracę w ogrodzie zakończy przejażdżką jej autem. 40-latek usłyszał już zarzut krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu. Tłumaczył, że chciał tylko dostać się wieczorem do domu - opisuje przebieg zdarzenia Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

Niestety, stan, w jakim tyszanin pozostawił "pożyczony" samochód, pozostawiał wiele do życzenia. Rozbite lusterko, uszkodzony zderzak i zarysowany lakier to efekty jego drogowych wojaży ze znajomymi.

Samochodem zaparkował na drodze krajowej nr 1 w Piasku. - Twierdził, że zabrakło mu benzyny, dlatego też poszedł po paliwo na pobliską stację. Wracając z pięciolitrową bańką, zauważył przy Mercedesie patrol policji. Spodziewał się problemów, postanowił więc wrócić na stację i kupić dla siebie oraz kolegi alkohol. Dopiero, kiedy jego stan pozwalał mu zmierzyć się z rzeczywistością, ruszył w stronę policjantów. To nie był koniec jego nonszalancji. Będąc na miejscu, zwrócił jeszcze mundurowym uwagę, że nie rozumie sensu holowania samochodu, ponieważ nie było go tylko chwilę - czytamy w opisie interwencji.

Podejrzany 40-latek, jak tylko wytrzeźwiał, usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu. W najbliższym czasie będzie musiał wytłumaczyć swoje zachowanie w sądzie. Ta przejażdżka cudzym autem i brak dbałości o stan "pożyczonego" pojazdu mogą kosztować go nawet 8 lat więzienia.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.