pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 października 2017
  • 20 października 2017
  • wyświetleń: 23248

Znaleziono ciało zaginionego 59-latka z Suszca

W czwartek pszczyńscy policjanci znaleźli na terenie zakładu w Suszcu ciało zaginionego 59-latka. Mężczyzna leżał w głębokim, na blisko 20 metrów, składzie kamienia. W jego poszukiwania było zaangażowanych blisko 100 osób. Teren zakładu przeczesywali zarówno policjanci, strażacy z pszczyńskiej państwówki i miejscowych OSP, a także z jastrzębskiej grupy ratowniczo-poszukiwawczej oraz pracownicy zakładu i firmy, w której pracował zaginiony.

Wydostanie ciała na zewnątrz wymagało użycia sprzętu, którym dysponowali strażacy z Jastrzębia Zdroju. Na miejsce wezwano pogotowie i poinformowano o wszystkim prokuratora. Niestety, lekarz potwierdził zgon znalezionego mężczyzny. Chwilę później została także potwierdzona jego tożsamość.

Poszukiwania zaginionego były prowadzone na szeroką skalę. Istniały trzy możliwości. Mężczyzna mógł znajdować się poza zakładem lub na jego terenie, zarówno na powierzchni, jak i pod ziemią. Dlatego też w poszukiwania zaangażowano służby górnicze i psy służbowe oraz zamieszczono na stronach internetowych informację o jego zaginięciu, na wypadek, gdyby ktoś spotkał go poza zakładem lub wiedział cokolwiek na temat jego aktualnego miejsca pobytu.

Poszukiwania zaginionego mężczyzny zostały zakończone w chwili znalezienia ciała i potwierdzenia jego tożsamości. Prokurator, który był na miejscy i brał udział w oględzinach, zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Nieznane są bowiem okoliczności, w jakich zginął 59- letni mieszkaniec Suszca. To będą teraz ustalać pszczyńscy śledczy pod nadzorem miejscowej prokuratory.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.