pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 października 2017
  • 21 października 2017
  • wyświetleń: 2897

Wystawa zdjęć tyskich browarników na pszczyńskim rynku

Za nami:

Od 17 października na rynku w Pszczynie można podziwiać niecodzienną wystawę zdjęć pracowników Tyskich Browarów Książęcych pt. "Tyskie - w gronie najlepszych". Tworzą ją portrety dwudziestu pracowników jednego z najstarszych browarów w Polsce. Wystawa będzie możliwa do obejrzenia w trakcie kolejnych dwóch tygodni.

Wystawa zdjęć browarników w Pszczynie
Wystawa zdjęć browarników w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


Wystawa pracowników Tyskich Browarów Książęcych przybliża sylwetki prawdziwych pasjonatów piwowarstwa.

Jesteśmy dumni z pracowników naszego Browaru - to najlepsi z najlepszych. To ludzie pełni zapału do pracy, doskonali fachowcy, miłośnicy piwa. Wielu z nich pracuje w Browarze nieprzerwanie od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat, a niektórzy - nawet od pokoleń. Chcąc podzielić się naszą dumą z innymi, postanowiliśmy zorganizować wystawę zdjęć prezentującą sylwetki pracowników Tyskich Browarów Książęcych. - skomentował Mateusz Piłat, z zespołu marki Tyskie.

Zdjęciom towarzyszą pełne ciekawostek i anegdot opisy. Dowiemy się z nich, m.in. dlaczego piwo powinno być zimne, jak powstają receptury tyskich piw czy na czym polega praca specjalisty do spraw piwnej sensoryki.

Wystawa zdjęć browarników w Pszczynie
Wystawa zdjęć browarników w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


Tyskie Browary Książęce to jeden z najstarszych browarów w Polsce. Warzy się tu piwo nieprzerwanie od 1629 roku. Browar to prawdziwa perła architektury Śląska. Jego rozkwit przypada na przełom XIX i XX wieku, czyli na okres panowania Księcia Jana Henryka XI von Pless Hochberga, księcia pszczyńskiego i ówczesnego właściciela browaru. Ten prawdziwy wizjoner rozwijał tyski browar, wprowadzając w nim innowacyjne jak na owe czasy rozwiązania. Pracownicy Browaru byli zawsze jego dumą. To tu pod koniec lat 40. XX wieku powstało Technikum Przemysłu Browarniczego, zwane "Tyską szkołą piwowarów". Była to jedyna w Polsce szkoła kształcąca przyszłych piwowarów. Nie ma w Polsce browaru, w którym nie pracowaliby absolwenci tyskiego Technikum.

Wystawa zdjęć browarników w Pszczynie
Wystawa zdjęć browarników w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


Więcej anegdot i ciekawostek związanych z tyskimi browarnikami można poznać odwiedzając Tyskie Browary Książęce. Wycieczka to okazja do poznania historii warzenia piwa Tyskie, ale także zobaczenia na żywo wszystkich etapów warzenia piwa - od składników aż po rozlew. Ukoronowaniem wycieczki jest degustacja świeżo uwarzonego piwa Tyskie Gronie 14-dniowe w zabytkowym pubie. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.zwiedzbrowar.pl

Wystawa zdjęć pracowników Tyskich Browarów Książęcych odwiedzi także Katowice i Warszawę.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.