pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 października 2017
  • wyświetleń: 6206

Przy Domu Pomocy Społecznej otwarty został ogród sensoryczny

W poniedziałek, 16 października na terenie Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach otwarto Ogród Sensoryczny utworzony w ramach projektu "Potrafię i działam - Terapia Ogrodem".

Ogród sensoryczny, Pielgrzymowice
Ogród sensoryczny w Pielgrzymowicach · fot. UG Pawłowice


Odbiorcami projektu są przede wszystkim niepełnosprawne mieszkanki DPS-u, które będą korzystały z ogrodu w ramach warsztatów terapeutycznych. Zaletą ogrodu jest oddziaływanie na wszystkie zmysły, pobudzanie do działania, możliwość dopasowania aktywności do możliwości poszczególnych uczestników zajęć i widoczne efekty pracy. Ogród przy DPS od dawna jest miejscem spotkań integracyjnych dla osób pełno- i niepełnosprawnych z placówek i środowiska lokalnego. W poniedziałkowej uroczystości brał udział wójt gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel.

Ogród sensoryczny, Pielgrzymowice
Ogród sensoryczny w Pielgrzymowicach · fot. UG Pawłowice


Dom Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach prowadzi Zgromadzenie Sióstr Św. Jadwigi Obecnie w miejscu tym znajduje schronienie i kompleksową opiekę ok. 90 niepełnosprawnych dziewcząt i kobiet.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.