pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 października 2017
  • wyświetleń: 1973

Tydzień Mediacji - dyżury mediatora w Sądzie Rejonowym w Pszczynie

Za nami:

Równolegle z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który w tym roku został wyznaczony na dzień 19 października, zaplanowano również Tydzień Mediacji, przypadający od 16 do 20 października. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji, jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym. W pszczyńskiej komendzie fachową wiedzą z policjantami dzielili się specjaliści z miejscowego sądu.

Sąd Rejonowy w Pszczynie - 10.05.2017
fot. BM / pless.pl


Wraz z rozpoczęciem "Tygodnia Mediacji" na świetlicy w pszczyńskiej komendzie zorganizowano spotkanie policjantów z mediatorem. Jego celem było rozpowszechnienia wśród mundurowych inicjatywy mediacji wraz z omówieniem sposobów oraz możliwości związanych z polubownym rozwiązywaniem konfliktów. Próba doprowadzenia do ugodowego i satysfakcjonującego skłócone strony rozwiązania jest bowiem coraz częściej stosowaną na świecie metodą rozwiązywania sporów.

Prowadzone na drodze dobrowolnych negocjacji, przy udziale neutralnego i bezstronnego mediatora, mediacje stają się alternatywą dla długoletnich spraw prowadzonych w sądach. Przede wszystkim jednak, w krótkim czasie łagodzą powstające napięcia i pomagają w dojściu do porozumienia. Należy przy tym pamiętać, że każdy ma do nich prawo. Dlatego też, przez cały ten tydzień, w sądach, jednostkach policji i w organizacjach pozarządowych będą udzielane bezpłatne porady specjalistów w tym zakresie, zwanych popularnie mediatorami.

18 października w godzinach od 9.00 do 11.00 oraz w 20 października od 8.00 do 9.30 w budynku Sądu Rejonowego w Pszczynie przy ul. Bogedaina 8, sala 009 będzie dyżurował mediator sądowy - Mirosława Bierwiaczonek. W ramach dyżuru udzielane będą bezpłatne i poufne konsultacje mediacyjne.

Tematyka konsultacji mediacyjnych może dotyczyć między innymi: konfliktów okołorozwodowych, konfliktów gospodarczych,uregulowania kontaktów rodziców z małoletnimi dziećmi po rozstaniu rodziców.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna, Sąd Rejonowy w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.