pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 października 2017
  • wyświetleń: 4471

Preambuła konstytucji RP w powiatowych instytucjach i szkołach

Dokładnie 20 lat temu - 17 października 1997r. weszła w życie obecnie obowiązująca ustawa zasadnicza. Z okazji rocznicy w starostwie oraz jednostkach prowadzonych przez powiat pszczyński zawisną tablice z treścią preambuły.

Preambuła konstytucji RP w powiatowych instytucjach i szkołach - 17.10.2017 · fot. Powiat


- Konstytucja z 2 kwietnia 1997r. to podstawowy dokument, który stanowi o naszej wolności. Zawiera wartości, prawa i obowiązki, jakie powinien znać i jakimi powinien kierować się każdy obywatel. Chcielibyśmy, abyście wy, jako młodzież mówili o konstytucji, a także zachęcali swoich kolegów i koleżanki, żeby się z nią zaznajomili - mówił starosta pszczyński, Paweł Sadza przekazując na ręce przedstawicieli szkolnych samorządów tablice z treścią preambuły.

Tablice umieszczone zostaną również w innych placówkach i instytucjach prowadzonych przez powiat pszczyński, a także w samym starostwie.

Obecnie obowiązującą Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej uchwaliło Zgromadzenie Narodowe 2 kwietnia 1997 roku. Konstytucja została zatwierdzona w ogólnonarodowym referendum, które odbyło się 25 maja 1997 roku. Z kolei 17 października 1997 roku ustawa zasadnicza weszła w życie. Dokument składa się z preambuły i 243 artykułów, które znajdują się w obrębie trzynastu rozdziałów.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.