pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 października 2017
  • wyświetleń: 1711

Pszczyńscy policjanci otrzymali od starostwa alkogogle

"Powiat Pszczyński - Bezpieczne Miejsce!" to hasło promujące bezpieczeństwo pieszych na drogach. Kampania realizowana jest wspólnie przez powiat i pszczyńską policję, a jej celem jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

alkogogle, sierżant czysz, policja
Sierżant Czysz- profilaktyk z pszczyńskiej komendy, prezentuje przekazane przez starostwo alkogogle. · fot. KPP Pszczyna


Dotychczas, głównie w szkołach i przedszkolach, rozdano tysiące odblasków. Chcąc wpłynąć na świadomość młodych użytkowników dróg starostwo przekazało do celów profilaktycznych także alkogogle. Teraz policjanci będą mogli udowodnić szkolnym niedowiarkom, jak duże zagrożenie w ruchu stanowią nietrzeźwi kierowcy.

Bezpieczeństwo na drodze to podstawa! - za każdym razem podkreśla to komendant pszczyńskiej jednostki policji i starosta - Paweł Sadza. Dlatego, oprócz przekazywanych przez starostwo do celów profilaktycznych odblasków, zadecydowano również o zakupieniu dwóch sztuk alkogogli. Te specjalistyczne okulary bez problemu udowodnią każdemu, kto tylko odważy się przejść test, że nietrzeźwy kierowca nie jest w stanie właściwie decydować o swoich reakcjach podczas jazdy samochodem.

Ufundowany przez starostwo sprzęt z pewnością będzie doskonałą pomocą dydaktyczną podczas codziennych pogadanek w szkołach i w czasie spotkań z młodzieżą na kursach prawa jazdy. Pomoże uzmysłowić młodym kierowcom, że samochód to nie zabawka, a ludzkie życie to nie element gry komputerowej.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.