pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 października 2017
  • wyświetleń: 2376

Nowy dzielnicowy dla trzech sołectw: Piasek, Czarków i Jankowice

Od października obowiązki dzielnicowego w sołectwach Piasek, Czarków i Jankowice przejął st. sierż. Robert Kania. Nowy dzielnicowy powoli wdraża się w swoje obowiązki i poznaje rejon oraz jego mieszkańców.

Nowy dzielnicowy dla trzech sołectw: Piasek, Czarków i Jankowice - 10.2017 · fot. KPP Pszczyna


W środę wspólnie z profilaktykiem z pszczyńskiej komendy gościł u przedszkolaków w Jankowicach. Spotkanie z maluchami pokazało, jak różne zadania czekają młodego dzielnicowego i z jak szerokim wachlarzem zadań przyjdzie mu się zmierzyć w najbliższym czasie.

Podczas pogadanki, policjanci w pierwszej kolejności przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, w domu i w przedszkolu. Rozmawiali także z dziećmi na temat ataku przez groźnego psa. Wytłumaczyli i zaprezentowali, w jaki sposób można zminimalizować skutki takiej agresji zwierzęcia, a nawet, jak ustrzec się przed samym atakiem. Kilkakrotnie przećwiczyli z przedszkolakami pozycje bezpieczną, czyli tzw. żółwia. Zajęcia praktyczne dotyczyły także przechodzenia przez przejście dla pieszych. Policjanci tłumaczyli dzieciom, jakie zagrożenia mogą wystąpić na drodze, z jakimi sytuacjami najczęściej mogą się z nimi spotkać i z czym muszą liczyć się przechodząc na drugą stronę drogi.

Pogadanka dla maluchów to dla sierżanta Kani nowe doświadczenie w zawodzie policjanta. Zaznaczył jednak, że z pewnością nie będzie stronił od tego typu spotkań, bowiem to właśnie dobro najmłodszych mieszkańców jego rejonu siódmego stanowi dla niego priorytet w pracy dzielnicowego.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.