pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 października 2017
  • 14 października 2017
  • wyświetleń: 53686

[WIDEO i ZDJĘCIA] Pożar serwisu ogumienia w Wiśle Małej!

W czwartek przed południem w serwisie ogumienia przy ulicy Bocianiej w Wiśle Małej wybuchł pożar. Na miejscu pracowało wielu strażaków. Mimo początkowych problemów, w czasie dwóch godzin ogień udało się opanować. Akcja zakończyła się w godzinach wieczornych.

Pożar serwisu ogumienia w Wiśle Małej - 12.10.2017 · fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24h - facebook.com/jastrzebskiedrogi/


Pożar wybuchł na terenie zakładu wulkanizacyjnego przy ulicy Bocianiej (w pobliżu granicy ze Strumieniem). Paliły się materiały gumowe. Nad sołectwem unosił się bardzo gęsty dym, widoczny również z sąsiednich miejscowości.Do akcji ratowniczej z jednostek na terenie powiatu pszczyńskiego wyjechało kilkanaście zastępów straży pożarnej, w tym samochody Państwowej Straży Pożarnej z Pszczyny i Ochotniczych Straży Pożarnych z okolicznych sołectw. Interweniowali także strażacy z Jastrzębia-Zdroju oraz innych miejscowości. W działaniach brało udział łącznie 28 zastępów straży pożarnej.

Pożar, Wisła Mała, dym, ogumienie
Pożar serwisu ogumienia w Wiśle Małej · fot. pless.pl - Pszczyńskie drogi


Sytuacja była bardzo poważna i początkowo pojawiły się spore problemy z opanowaniem pożaru. Udało się to jednak przed godziną 13.00. Jak dowiedzieliśmy się od strażaków obecnych na miejscu, od godziny 13.30 sytuacja była już pod całkowita kontrolą. Strażacy PSP pozostali na miejscu do godziny 18.30, następnie pogorzeliska pilnowali jeszcze ochotnicy z Wisły Małej.

pożar, Wisła Mała, ogumienie
Pożar serwisu ogumienia w Wiśle Małej · fot. pless.pl - Pszczyńskie drogi


Na czas interwencji zamknięta została jedna z dróg dojazdowych. Służyła ona wyłączne służbom ratunkowym. Ewakuowano 24 osoby z pięciu budynków mieszkalnych przy ul. Borsuków (w odległości 150-200 metrów od pożaru).

Jak podaje serwis Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24h, w czwartkowym pożarze mogło spalić się nawet ponad tysiąc sztuk opon. Według WCZK uratowane mienie oszacowano na 400 tys. zł. Policjanci w najbliższych dniach będą ustalać przyczynę zdarzenia, w tym sprawdzać się czy w zaprószeniu ognia miały udział osoby trzecie.

Miejsce zdarzenia:Wisła Mała, pożar, ogumienie
Pożar serwisu ogumienia w Wiśle Małej · fot. pless.pl - Pszczyńskie drogi

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.