pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 października 2017
  • wyświetleń: 10314

25-latek groził rodzicom i szarpał się z interweniującymi policjantami

25-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego został zatrzymany za kierowanie gróźb pod adresem swoich rodziców. Ofiary zdecydowały się zgłosić oficjalny wniosek o ściganie swojego oprawcy i zeznawać przeciwko niemu dopiero po dłuższym czasie psychicznej udręki.

- Po ostatniej interwencji policji rodzice mieli już dosyć wiecznych awantur, gróźb, upokorzeń, a także wulgaryzmów ze strony swojego syna. Jak zaznaczyli, jego napięcie i agresja stale rosły. Ostatnio nawet nie zachował powściągliwości w stosunku do interweniujących policjantów. Szarpał ich za mundur, odpychał, uderzał i kopał, a także groził im, podobnie zresztą jak swoim rodzicom, pozbawieniem życia i zdrowia - opisuje sytuację Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

25-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego usłyszał już zarzuty gróźb karalnych oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i zgodnie z decyzją prokuratora ma obowiązek zgłaszać się 4 razy w tygodniu w miejscowej komendzie. Oprócz tego, podejrzany ma całkowity zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi rodzicami i zbliżania się do nich na odległość mniejszą niż 100 metrów. Podobny promień odległości musi zachować przechodząc obok ich domu.

Groźby karalne, czy nawet przemoc psychiczna i fizyczna w rodzinie, to problemy nie tylko prawne, ale również społeczne. Z moralnego punktu widzenia przestępstwa te zakładają bowiem krzywdzenie słabszego. Ten stan powoduje nie tylko sankcje społeczne, ale także i prawne. Osoba grożąca swojej ofierze pozbawieniem życia lub zdrowia musi liczyć się z karą nawet 2 lat więzienia, natomiast domowy oprawca może trafić za kratki nawet na 5 lat.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.