pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 października 2017
  • 22 października 2017
  • wyświetleń: 11540

[ZDJĘCIA] Wystawa o 3 Pułku Ułanów Śląskich i pokazy kawalerzystów

Za nami:

Od 21 października w Stajniach Książęcych w Pszczynie można podziwiać wystawę o 3 Pułku Ułanów Śląskich w Stajniach Książęcych.

Otwarcie wystawy "3 Pułk Ułanów Śląskich. Historia, tradycja, współczesność" w Stajniach Książęcych w Pszczynie - 21.10.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Organizatorem wystawy jest Ochotniczy Szwadron 3 Pułku Ułanów Śląskich, zrzeszający ludzi kultywujących jego tradycje i historię. Ułani Szwadronu w praktyce posiadają umiejętności kawalerzystów II RP, szkoląc się we władaniu białą bronią (szablą i lancą), musztrze konnej czy strzelectwie. Jednym ze statutowych działań Szwadronu jest edukacja, przywracanie pamięci o kawalerii i kawalerzystach.

Pokazy Szwadronu Ochotniczego 3 Pułku Ułanów Śląskich, z okazji otwarcia wystawy "3 Pułk Ułanów Śląskich. Historia, tradycja, współczesność" w Stajniach Książęcych w Pszczynie - 21.10.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Wystawa, która zorganizowana jest we współpracy z Muzeum Zamkowym w Pszczynie, połączona była z żywą lekcją historii, w trakcie której swoje umiejętności zaprezentowała prawdziwa kawaleria.

Ekspozycję można oglądać do 30 listopada w Stajniach Książęcych.

new, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.