pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 października 2017
  • wyświetleń: 8483

Policjanci sfotografują kierowców bez pasów i z telefonami w ręku

Pszczyńska drogówka przez najbliższe dni będzie użytkowała "Zestaw fotograficzny do zdalnej rejestracji wykroczeń". Ma on ułatwić policjantom skuteczniejsze egzekwowanie prawa. Kierowca już w chwilę po popełnieniu wykroczenia będzie mógł zobaczyć zdjęcie z zarejestrowanym naruszeniem przepisów ruchu drogowego.

Przez kilka dni na ulicach powiatu pszczyńskiego będzie można spotkać policjantów z drogówki, którzy będą celować obiektywem w nadjeżdżające pojazdy.

"Zestaw fotograficzny do zdalnej rejestracji wykroczeń" będzie wykorzystany do skuteczniejszego egzekwowania przepisów prawa, w szczególności dotyczących: jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa; przewożenia dzieci bez fotelika ochronnego; korzystania przez kierującego z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku; niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych oraz nieprawidłowego zachowania kierujących wobec pieszych i pieszych wobec kierujących.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.