pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 października 2017
  • wyświetleń: 11681

Złodzieje zatrzymani po pościgu zorganizowanym przez mieszkańców

Dzięki zaangażowaniu świadków kradzieży w ręce pszczyńskich policjantów wpadło dwóch mieszkańców powiatu bielskiego. Zostali ujęci przez dwoje młodych ludzi, którzy byli w tym czasie w sklepie i widzieli całe zdarzenie. Powiadomili o wszystkim dyżurnego pszczyńskiej jednostki policji i ruszyli w pościg, kiedy mężczyźni próbowali odjechać ze skradzionym towarem.

23-latka i towarzyszący jej w zakupach 28-latek widząc moment kradzieży artykułów spożywczych w sklepie nie wahali się ani chwili. Od razu ruszyli za samochodem, którym odjechali sprawcy. Do czasu przyjazdu patrolu policji cały czas jechali za nimi, nie dawali za wygraną, wiedząc, że nie mogą ich spuścić z oka. Bez przerwy kontaktowali się też z dyżurnym jednostki policji.

Ścigając sprawców młodzi bohaterowie wykorzystali moment, kiedy mężczyźni chcieli zawrócić. Wtedy ich samochód uderzył w blokujące wjazd na ulicę metalowe słupki. To zostało natychmiast wykorzystane przez jadącą za nimi parę. Zajechali im drogę, a w tej samej chwili nadjechał oznakowany radiowóz.

Niestety, kiedy policjant się zbliżał, sprawcy zdołali wycofać i odjechać. Ścigani, tym razem przez patrol policji, wpadli kilka ulic dalej. Zostali wylegitymowani i sprawdzeni w policyjnych bazach danych. Nie figurowali, nie byli także pijani.

Skradziony towar został odzyskany i w całości zwrócony personalowi sklepu. To wszystko nie zmienia jednak faktu, że w najbliższym czasie 20-latkowi i jego 38-letniemu kompanowi przyjdzie ponieść konsekwencje prawne.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.