pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 października 2017
  • 15 października 2017
  • wyświetleń: 10529

Jak może wyglądać pole golfowe? Projekt oczami młodego architekta

Kacper Cholewa, były student Wydziału Architektury na Politechnice Śląskiej stworzył koncepcję przebudowy i rozbudowy pszczyńskiego pola golfowego.

Koncepcja przebudowy pola golfowego w Pszczynie · fot. Kacper Cholewa


Głównym założeniem pszczynianina było zaprojektowanie pierwszego w Polsce kompleksowego Centrum Szkolenia Golfowego. Jego zdaniem pszczyńskie pole idealnie się wpisuje w ten profil. Głównymi częściami składowymi całego kompleksu miałoby być 18-dołowe pole golfowe (powiększone o 9 nowych dołków), jedyny w Polsce driving range (strzelnica golfowa) na dachu budynku, centrum szkolenia i odnowy biologicznej dla golfistów oraz ogólnodostępne zaplecze gastronomiczno-usługowe.

W samym Centrum Szkolenia Golfowego w Pszczynie nie zabraknie symulatora golfa, analizatora swingu (uderzenia golfowego) czy pro shop-u (sklep ze sprzętem golfowym). Ponadto zostały również przewidziane miejsca noclegowe dla golfistów, sale lekcyjne i konferencyjne oraz część wypoczynkowa z kominkiem. Dla przeciętnego turysty nie związanego z golfem pomyślano o ścieżce edukacyjnej, która w przystępny sposób (graficzny) opowiada o historii golfa i dokładnie tłumaczy podstawy gry w golfa. Dla bardziej zainteresowanych przygotowano mini pole golfowe.

Koncepcja przebudowy pola golfowego w Pszczynie
Koncepcja przebudowy pola golfowego w Pszczynie · fot. Kacper Cholewa


- Nowo projektowane 9-dołkowe pole golfowe znajduje się na terenach zalewowych, na które nie było dotychczas żadnego pomysłu. Koncepcja przewiduje zmeliorowanie całego obszaru i uregulowanie poziomu wód gruntowych, dzięki czemu obecne pole golfowe nie będzie już zalewane - tłumaczy Kacper Cholewa. - Ulica Żorska rozdziela park pszczyńskie na dwie części. Z jednej strony mamy park zamkowy, zamek pszczyński, rynek, stajnie książęce czy herbaciarnie. Po drugiej zaś tylko Zagrodę Żubrów. Dzięki koncepcji Centrum Szkolenia Golfowego znacznie zwiększy się atrakcyjność tego terenu. Podniosą się wartości działek oraz mieszkań towarzyszących polu golfowemu - zapewnia.

Młody architekt zakłada, że obiekt będzie służył nie tylko pszczynianom, ale także mieszkańcom miejscowości ościennych. - Sąsiadujący Tyski Klub Golfowy posiada prężnie rozwijającą się młodą kadrę golfistów (jedną z większych w Polsce), która mógłby korzystać z Centrum Szkolenia Golfowego w Pszczynie. Golfiści z Tychów nie mają swojego pola golfowego, jedynie driving range (strzelnicę golfową) - zauważa.

Koncepcja przebudowy pola golfowego w Pszczynie
Koncepcja przebudowy pola golfowego w Pszczynie · fot. Kacper Cholewa

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.