pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 października 2017
  • wyświetleń: 8980

Pijany ojciec opiekował się córką. Mężczyzna miał ponad dwa promile

Głośna muzyka, niedopita butelka wódki, roczne dziecko i... ponad dwa promile alkoholu w organizmie opiekuna dziewczynki - to obraz, który zastali pszczyńscy policjanci podczas ostatniej interwencji w jednym z mieszkań na osiedlu w Woli. Wkrótce nieodpowiedzialny ojciec będzie tłumaczyć się w sądzie. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo może grozić mu nawet do 5 lat więzienia.

W ten weekend policjanci z pszczyńskiej komendy zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na osiedlu w Woli. Zgłaszający postanowił wezwać patrol policji, ponieważ jego popołudniowy spokój zakłócała bardzo głośna muzyka. Z jego relacji wynikało, że było ją słychać przez dłuższy czas na wszystkich piętrach klatki schodowej. Dodał także, że pod adresem, skąd wydobywał się hałas, przebywało małe dziecko i mogło tam dochodzić do zaniedbań w sprawowaniu nad nim opieki.

Zgłoszenie było uzasadnione, potwierdzili je przybyli na miejsce policjanci. Okazało się, że kompletnie pijany mężczyzna miał pod swoją opieką roczną córkę. Przeprowadzone badanie wskazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. W mieszkaniu był sam z dzieckiem. Matka dziewczynki pracowała tego dnia, a pieczę nad córką powierzyła swojemu mężowi. Niestety, małżonek w ogóle nie był zainteresowany wypełnieniem obowiązków domowych ani rodzicielskich.

- Mundurowych przywitał w drzwiach bełkoczący mężczyzna, bałagan w każdym kącie mieszkania i stojąca na blacie w kuchni butelka z alkoholem oraz próbujące zasnąć dziecko - opisuje interwencję Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

Jeżeli zebrane materiały potwierdzą fakt narażenia córki na niebezpieczeństwo, 41-letni mieszkaniec Woli będzie musiał liczyć się z konsekwencjami prawnymi. O sytuacji malucha już wkrótce zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

To kolejny przykład na to, że warto sięgnąć po słuchawkę i zadzwonić na policję, żeby nie doszło do nieszczęścia, którego ofiarą mogłoby paść bezbronne dziecko. Należy pamiętać, że obowiązujące w Polsce przepisy prawa karnego oraz prawa wykroczeń przewidują możliwość pociągnięcia rodziców lub opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem może być narażenie go na niebezpieczeństwo. Prawo, w takich przypadkach, przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.