pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2017
  • 9 października 2017
  • wyświetleń: 33303

[ZDJĘCIA] Najlepsi przedsiębiorcy otrzymali Laury Przedsiębiorczości

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Złote Laury Przedsiębiorczości" podaj

Już po raz dziewiąty najlepsi przedsiębiorcy powiatu pszczyńskiego otrzymali Laury Przedsiębiorczości. Uroczysta gala, podczas której wystąpili uczniowie Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie oraz grupa Czesław Jakubiec Comedy, odbyła się w piątek w sali lustrzanej Muzeum Zamkowego. Złoty Laur w kategorii produkcja zdobyła firma Kamples, w kategorii handel - Piekarnia Cukiernia Jasiek, a w kategorii usługi firma Transport Międzynarodowy i Krajowy Tomasz Dzida Sp. z o.o.

Reklama

Gala Złotych Laurów - 06.10.2017 · fot. Powiat


Celem konkursu jest promocja przedsiębiorczości oraz popularyzacja gospodarczych osiągnięć najlepszych przedsiębiorców posiadających siedzibę w powiecie pszczyńskim. W ręce najlepszych przedsiębiorców trafia statuetka "Laur Przedsiębiorczości", której autorem jest znany goczałkowicki plastyk Stanisław Hochuł.

- Przedsiębiorczość można mieć we krwi. Ta śląska przedsiębiorczość wywodzi się z pszczyńskiej ziemi. Jest olbrzymim zaangażowaniem, rzetelnością w wykonywaniu codziennych obowiązków. W powiecie pszczyńskim mamy 11,5 tys. podmiotów gospodarczych na 108 tys. mieszkańców. Średnia wojewódzka wynosi 5 tys. podmiotów na 100 tys. mieszkańców. To pokazuje, jak ta przedsiębiorczość od setek lat jest zakorzeniona we krwi pszczynian. Życzę, żeby przybywało nam takich przedsiębiorców, jakich będziemy dzisiaj nagradzać - mówił starosta pszczyński, Paweł Sadza. - Siedzący tu ludzie mają dobre serca. Są przedsiębiorczy, ale też widzą obok drugiego człowieka - podkreślała Barbara Bandoła, przewodnicząca Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Złoty Laur - kategoria ProdukcjaZłoty Laur w kategorii Produkcja odebrali właściciele pszczyńskiej spółki Kamples - Damian Kamiński oraz Marek Szweda. - Dziękujemy serdecznie kapitule za wyróżnienie i obiecujemy, że nadal będziemy rozwijać firmę i promować nasz region. Dziękujemy także pracownikom, rodzinom i żonom - mówili laureaci.Firma Kamples działa od 1993 roku. Specjalizuje się w tworzeniu ekskluzywnych mebli i elementów wyposażenia dla obiektów hotelowych, restauracji, lokali, czy rezydencji prywatnych. Dzieli się na dwa zakłady, pierwszy przygotowany jest na tradycyjną produkcję przy wykorzystaniu maszyn o konkretnym zastosowaniu roboczym, drugi to hala wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne do obróbki płyt meblowych i drewna. Działalność firmy nie ogranicza się jedynie do rynku polskiego. Ma za sobą wiele kontraktów na obszarze Europy oraz w innych, odległych zakątkach świata. Produkowała m.in. meble restauracyjne dla statków pływających po Karaibach czy dla hotelu Hilton w Paryżu. Firma w 2015 r. wzięła udział w programie telewizyjnym Firmowe Ewolucje. W ostatnich latach wybudowała halę produkcyjną i biurowiec w Ćwiklicach. Zatrudnia niemal 30 pracowników, z czego wszyscy to mieszkańcy naszego powiatu.

Złoty Laur - kategoria HandelZłotym Laurem w kategorii Handel uhonorowana została Piekarnia Ciastkarnia "Jasiek" z Pszczyny. - To dla nas szczególne wyróżnienie. Dziękujemy rodzinie i pracownikom za sumienną i rzetelną pracę. Dzięki tej pracy możemy realizować dalsze plany i osiągać kolejne sukcesy - mówili Ewa i Marian Jasiek.Piekarnia Ciastkarnia "Jasiek" Sp. J. Marian, Ewa Jasiek to rodzinna firma, która powstała w 1998 roku. Przedmiotem działalności jest produkcja i sprzedaż pieczywa i wyrobów cukierniczych. Produkcja oparta jest na tradycyjnych, własnych i wypróbowanych recepturach w połączeniu z nowymi trendami. Każdego dnia wypieki i pieczywo są dowożone do 140 punktów handlowych na terenie powiatu pszczyńskiego i poza nim oraz do 12 sklepów firmowych. Firma zatrudnia ponad 100 pracowników, z czego zdecydowana większość to mieszkańcy powiatu pszczyńskiego. Posiada liczne certyfikaty, m.in. Certyfikat Innowacyjna i Rzetelna Firma, Firma z Jakością oraz Firma Godna Zaufania. Spółka angażuje się w działalność charytatywną poprzez sponsorowanie imprez kulturalno-oświatowych oraz wspieranie stowarzyszeń i organizacji z terenu powiatu. Aktywnie włącza się w szkolenie przyszłych czeladników, corocznie przyjmując młodą kadrę na praktyki i staże zawodowe.

Złoty Laur - kategoria UsługiZłoty Laur w kategorii Usługi otrzymała firma Transport Międzynarodowy i Krajowy Tomasz Dzida Sp. z o.o. z Pszczyny. - Firma to nie tylko właściciele, ale przede wszystkim zespół, któremu dziękuję za olbrzymie zaangażowanie w rozwój naszej firmy. Przedsiębiorczości nauczyliśmy się od rodziców. To dzięki ich wsparciu i wsparciu rodzeństwa udało nam się rozwinąć firmę, która działa na terenie całej Europy. Dziękuję także pozostałym laureatom, bo obie firmy korzystają z naszych usług transportowych - mówił Tomasz Dzida.Firma Transport Międzynarodowy i Krajowy Tomasz Dzida powstała w 1990 r. Świadczy usługi transportowe towarów w relacjach międzynarodowych i krajowych. Zasięgiem swojego działania obejmuje wszystkie kraje Europy. Dysponuje własną bazą z warsztatem naprawczym, autoryzowanym serwisem samochodów ciężarowych Volvo oraz magazynem części zamiennych, prowadzi również naprawy pozaserwisowe. Od 2006 roku posiada certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2000. W 2010 roku wdrożono normy ISO 9001:2008. Firma prowadzi także Pałac w Boryni. We wrześniu 2017 r. został uruchomiony drugi autoryzowany serwis Volvo w Bełku. Do najważniejszych osiągnięć firmy można zaliczyć zdobycie tytułu "Dealer Roku" (trzykrotnie), a także odznaki honorowej "Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej". Firma zatrudnia ponad 100 pracowników, w tym większość to mieszkańcy powiatu pszczyńskiego. Angażuje się w działalność charytatywną i społeczną - wspiera lokalne stowarzyszenia oraz wydarzenia. Partycypowała w kosztach budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK1 z ul. Hallera.

Wyróżnienie dla mikroprzedsiębiorcyPodczas Gali Przedsiębiorczości po raz pierwszy wręczono wyróżnienie dla mikroprzedsiębiorcy, który działa od ponad 36 miesięcy i który otrzymał środki publiczne lub europejskie na otwarcie własnej działalności. Wyróżnienie otrzymał Piotr Mocek, właściciel firmy Instalex, który uruchomił działalność w lipcu 2011 r. ze środków Unii Europejskiej, będących w dyspozycji Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie. Wiodącą działalnością jest wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i klimatyzacyjnych. Początkowo działalność prowadzona była w formie jednoosobowej, a obecnie firma zatrudnia trzech pracowników oraz trzech uczniów przyucza do zawodu.

Medal "Za zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego"Od sześciu lat przyznawany jest medal "Za zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego" w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć oraz wybitną działalność na rzecz promocji powiatu pszczyńskiego. W tym roku medalem został uhonorowany Zespół Regionalny Ćwiklice.

Zespół od 16 lat prezentuje wyłącznie folklor: tańce, pieśni, zwyczaje, obrzędy pszczyńskiego regionu. Powstał jako zespół dziecięcy w szkole podstawowej w Ćwiklicach. Członkowie Zespołu to dumni ze swego dziedzictwa młodzi ludzie. ,,Paradzą się" po świecie w różnobarwnych pszczyńskich strojach, używając pięknej śląskiej godki i poza występami konkursowymi, uczestnicząc w paradach ulicznych, korowodach, prelekcjach na temat stroju czy gotowania potraw regionalnych. Zespół zaprezentował już swój bogaty repertuar w różnych częściach Europy, biorąc udział w międzynarodowych festiwalach folklorystycznych. Sprostał również trudnym kryteriom przyjęcia do Polskiej Sekcji CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń, Festiwali i Sztuki Ludowej, działającej przy UNESCO), stając się jej członkiem. Koncertuje na scenach największego europejskiego festiwalu folklorystycznego - Tygodniu Kultury Beskidzkiej oraz występuje na pszczyńskich imprezach. Stara się co roku organizować koncerty charytatywne, np. na rzecz hospicjum czy Kulejących Aniołów. Zespół przywiązuje bardzo dużą wagę do dbałości o autentyczność przekazu, wykorzystuje częściowo stare ubiory, które zdołano ocalić z pokolenia prababć, natomiast nowe odtwarza wzorując się na elementach zgromadzonych w muzeach bądź opisanych w materiałach źródłowych. Zespołem kieruje Renata Nowok.

Kapituła Złotych LaurówTegorocznych laureatów wybrała kapituła w składzie: Barbara Bandoła (przewodnicząca kapituły) - przewodnicząca Rady Powiatu Pszczyńskiego, Paweł Sadza - starosta pszczyński, Zygmunt Jeleń - członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, Marcela Kanafek-Lewandowska - przewodnicząca Komisji Samorządności, Promocji i Rozwoju Powiatu, Zdzisław Grygier - przewodniczący Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Waldemar Lipus - przewodniczący Komisji Finansów, Bernadeta Sojka-Jany - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, Adam Malcharek - kierownik inspektoratu ZUS w Pszczynie oraz Małgorzata Kusak - prezes Centrum Przedsiębiorczości w Woli.

ups / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Złote Laury Przedsiębiorczości

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Złote Laury Przedsiębiorczości" podaj