pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 października 2017
  • wyświetleń: 3970

[ZDJĘCIA] Goście z Ukrainy odwiedzili powiat pszczyński

Piętnastu samorządowców z Ukrainy odwiedziło w środę (4 października) gminę Pawłowice. Zagraniczni goście reprezentowali m.in. Lwów, Donieck, Tarnopol, Chmielnicki, Beresteczko.

Goście z Ukrainy w Pawłowicach - 04.10.2017 · fot. UG Pawłowice


Podczas spotkania z wójtem Franciszkiem Dziendzielem i sołtysami mieli okazję porozmawiać m.in. o działalności samorządu w gminie wiejskiej, kompetencjach sołtysów, organizacji pracy.

Spotkanie w urzędzie poprzedziło zwiedzenie Centrum Kultury i obiektów sportowych w Pawłowicach. Zagraniczni goście mogli również zamienić parę zdań ze swoim rodakiem, bo w barwach klubu GKS Pniówek -74 Pawłowice, którego zawodnicy akurat trenowali na boisku, gra ukraiński piłkarz.

Najwięcej pytań pojawiło się jednak podczas spotkania przy kawie w urzędzie gminy. Jak zachęcać mieszkańców, żeby angażowali się w lokalne działania? Czy praca sołtysa w Polsce związana jest z dużą ilością biurokracji? Czy sołtysi dostają wynagrodzenie za swoją pracę? Jak podejmować decyzję, która inwestycja będzie realizowana w pierwszej kolejności? Jakie są formy współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi? Na te i inne pytania odpowiadał zarówno wójt jak i sołtysi, którzy mieli również możliwość wymienienia telefonów i adresów mailowych w celu nawiązania dalszej współpracy i wymiany doświadczeń.

Odwiedziny w Pawłowicach były częścią wizyty studyjnej w województwie śląskim organizowanej przez Fundację Edukacja dla Demokracji z Warszawy w ramach szwajcarsko-ukraińskiego programu wsparcia decentralizacji DESPRO.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.