pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 października 2017
  • wyświetleń: 3931

Prezes pszczyńskiego hospicjum nominowana do Perły Podbeskidzia

Teresa Buczak - prezes Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie została uhonorowana nominacją do nagrody "Perła Podbeskidzia". Uroczystość odbyła się w sobotę (30 września) w Bielsku-Białej podczas finału VII Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia.

Teresa Buczak, hospicjum
Teresa Buczak · fot. Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie


Teresa Buczak związała się z pszczyńskim Hospicjum św. Ojca Pio w 2004 roku, w 2007 roku została członkiem zarządu tego stowarzyszenia; od 2010 jest jego prezesem.

W uzasadnieniu nominacji, przedstawionym jury konkursu, napisano m.in. "Organizowanie dobrej opieki dla chorych i ich rodzin, traktuje jako osobistą misję, równolegle troszcząc się o budowanie wspólnoty hospicyjnej oraz podnoszenie kwalifikacji zespołu. W sytuacjach trudnych dała się poznać jako dobry negocjator, osoba niezwykle wolna i odważna w podejmowaniu trudnych zadań jak np. budowa Domu św. Ojca Pio. Od początku wszystkie prace na rzecz hospicjum wykonuje bezinteresownie.
Oprócz hospicjum Teresa Buczak jest zaangażowana w wiele ważnych działań, wspólnot i organizacji. Jedną z ważniejszych dla niej jest duchowe towarzyszenie rekolektantom w Jezuickim Domu Rekolekcyjnym w Czechowicach-Dziedzicach. Jej dewizą jest BYĆ DOBRYM JAK CHLEB".

Główną nagrodę - "Perłę Podbeskidzia", w postaci statuetki autorstwa rzeźbiarki Lidii Sztwiertni, otrzymała Eryka Binek-Pytlowany. W tym roku wśród nominowanych, oprócz Teresy Buczak, znalazły się również: Krystyna Janik-Chrapusta, Krystyna Pryszczyk i Jadwiga Spodzieja.

VII Regionalny Kongres Podbeskidzia, pod honorowym patronatem posłanki Mirosławy Nykiel, zorganizowano w Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej. Hasło tegorocznego kongresu brzmiało: "Czas na kobiety - bo jak nie My, to kto?". Gwiazdą wieczoru była piosenkarka i reżyserka filmowa, Maria Sadowska.

new / pless.pl, źródło: Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.