pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 października 2017
  • wyświetleń: 10319

Policjanci kontrolowali prędkość: 42 mandaty karne w 4 godziny!

Wyniki ostatnich działań pszczyńskiej drogówki udowodniły, że w dalszym ciągu kierowcy mają problem z przestrzeganiem przepisów dotyczących prędkości. Ograniczenia w obszarze zabudowanym są dla niektórych wręcz nie do zaakceptowania. Pokazały to wyniki czwartkowej akcji "NIE - dla prędkości". 42 mandaty karne - to bilans 4 godzinnej kontroli prędkości na DW 935.

Policja, policjant, funkcjonariusz,fotoradar,radar
Policjanci kontrolowali prędkość: 42 mandaty karne w 4 godziny! · fot. KPP Pszczyna


- Ta ilość mandatów dowodzi, że nie dbamy ani o swoje bezpieczeństwo, ani o to, co stanie się z podróżującymi z nami pasażerami, a także z innymi użytkownikami ruchu. Musimy sobie uświadomić, że wypisane w tak krótkim czasie 42 mandaty karne to potencjalne 42 zdarzenia na drodze. To tyle możliwych tragedii, których skutki zaważyłyby o losach wielu osób. Z takiej perspektywy, punkty karne i obowiązek uregulowania kwoty widniejącej na druku to pewnego rodzaju przestroga i przypomnienie, że na drodze nie jesteśmy sami. Musimy o tym zawsze pamiętać, kiedy naciskamy na pedał gazu - alarmuje Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

Mundurowi apelują kolejny raz do kierowców o rozsądek. - Po prostu nie warto się śpieszyć, nie warto ryzykować, należy pamiętać o innych i o tym, że na drodze liczą się sekundy, które często decydują o ludzkim życiu - mówią.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.