pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 października 2017
  • wyświetleń: 5241

Rzeźba św. Michała Archanioła zostanie wyremontowana

Rzeźba św. Michała Archanioła, która stoi przy ul. Męczenników Oświęcimskich w Ćwiklicach zostanie wyremontowana. W ubiegłym tygodniu burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol podpisał umowę z właścicielem gruntu, na którym stoi figura.

Rzeźba św. Michała Archanioła, Ćwiklice
Rzeźba św. Michała Archanioła zostanie wyremontowana. · fot. UM Pszczyna


Pod koniec sierpnia w Urzędzie Miejskim ogłoszono informację o możliwości składania wniosków na udzielenie dotacji. Określono warunki, które zakładały m.in. przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich i budowlanych. Wpłynął jeden wniosek - od Państwa Żukowskich, którzy od wielu lat opiekują się figurą św. Michała Archanioła. Niezbędny był jednak remont. Tym bardziej, że pomnik zaczął się przechylać.

Koszt renowacji wyniesie 70 tys. zł. Zostanie zabezpieczona konstrukcja obiektu przed degradacją i niszczeniem. Wzmocniony będzie fundament, a także postumentu, na którym stoi rzeźba zostanie wyprostowany. W trakcie remontu zostanie wykonana izolacja przeciwwilgociowa.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.