pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 października 2017
  • 4 października 2017
  • wyświetleń: 6495

Pierwsze chłodniejsze dni i od razu wzrost pyłu PM10 w powietrzu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Tylko jedna chłodniejsza noc i temperatura bliska zeru sprawiła, że w pszczyńskich powietrzu znów jest dużo zanieczyszczeń. Na kilka godzin poziom pyłu PM 10 w powietrzu zbliżył się niebezpiecznie do stanu alarmowego.

komin, dach, smog
Pierwsze chłodniejsze dni i od razu wzrost pyłu PM10 w powietrzu · fot. pless.pl


W niedzielę o godzinie 19.00 poziom pyłu PM 10, mierzony przez czujnik na redakcji portalu pless.pl przy ulicy Bielskiej 10, wskazał przekroczoną normę. Potem było już tylko gorzej! O godzinie 5.00 i 7.30 urządzenie wskazało 253 µg/m3 (przy poziomie alarmowym 300 µg/m3)! Przy okazji warto zauważyć, że norma 50 µg/m3 przekraczana jest regularnie od piątku, 29 września.

Wyniki czujnika możecie śledzić na bieżąco na portalu pod adresem: www.pless.pl/monitoring-jakosci-powietrza-on-line-pszczyna

Na największych osiedlach domów jednorodzinnych nie trzeba nawet czujnika, by wiedzieć, że powietrze jest zanieczyszczone. Wystarczy spacer, by przekonać się, że rozpoczął się sezon grzewczy, a nie w piecach nie zawsze spalane jest wyłącznie dozwolone paliwo.

Przypominamy, że od 1 września w województwie obowiązuje całkowity zakaz palenia w przydomowych kotłach między innymi węglem brunatnym, mułem, flotokoncentratem. Korzystanie z tych paliw może skończyć się mandatami.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj