Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 października 2017
  • wyświetleń: 3726

Wysokie miejsce gminy Pawłowice i Goczałkowice-Zdrój w rankingu

Gmina Pawłowice znalazła się na trzecim miejscu w kategorii gmin wiejskich w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju w regionie śląskim. Natomiast na czwartej lokacie zapisała się gmina Goczałkowice-Zdrój.

We wtorek, 26 września, podczas seminarium organizowanego w Szczyrku przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Polską Agencję Inwestycji i Handlu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla laureatów i omówienie wyników rankingu. Jego autorem jest prof. nadzw. dr hab. inż. Eugeniusz Sobczak z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Od ponad dziesięciu lat bada samorządy terytorialne za pomocą autorskich kryteriów, wśród których znalazły się m. in. wydatki na inwestycje, liczba osób pracujących i bezrobotnych na 1000 mieszkańców, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, odsetek mieszkańców korzystających z wodociągów, kanalizacji i oczyszczalni ścieków czy saldo migracji.

Gmina Pawłowice co roku znajduje się w czołówce najlepszych gmin wiejskich w kraju. W tym roku prezentacja wyników uwzględniała podział na regiony. W skali regionalnej gmina Pawłowice zajęła trzecie miejsce - tuż przed Goczałkowicami-Zdrojem. Drugie były Ornontowice, a pierwsze - Ożarowice.

- To duże osiągnięcie, biorąc pod uwagę fakt, że dane dotyczyły roku 2015, kiedy to gmina borykała się z problemami finansowymi związanymi z koniecznością zwrotu podatku przedsiębiorcy górniczemu - podkreślają urzędnicy z Pawłowic.

W skali kraju Pawłowice znalazły się na miejscu 24. Prezentacja wyników ogólnopolskich odbędzie się 6 października w Warszawie. W Szczyrku gminę Pawłowice reprezentował wójt Franciszek Dziendziel.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.