pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 października 2017
  • wyświetleń: 2639

Urząd Gminy w Kobiórze czeka termomodernizacja

W kolejnych miesiącach w Kobiórze przeprowadzone zostaną prace związane z termomodernizacją budynku Urzędu Gminy. Będzie kosztowała przeszło 300 tysięcy złotych.

Urząd Gminy Kobiór
Urząd Gminy w Kobiórze · fot. UG Kobiór


Gmina od wiosny zabiega o przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych budynków użyteczności publicznej. Na ten cel udało się jej pozyskać zewnętrzne środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w formule Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Centralnego.

Zamierzenia dotyczą dwóch budynków. Pierwszy z nich to siedziba Urzędu Gminy, druga to Gminny Dom Kultury, gdzie zamówienie rozłożono na dwie części: docieplenie oraz wymianę kotła i instalacji centralnego ogrzewania.

Pierwszy przetarg dla obydwu nieruchomości zorganizowany w czerwcu bieżącego roku został unieważniony ze względu na to, że jedyna złożona oferta na część zamówienia dotyczącą termomodernizacji Gminnego Domu Kultury przewyższała kwotę, jaką planowano przeznaczyć na realizację całości zamówienia.

Kolejny przetarg wyłonił z kolei wykonawców części dotyczącej termomodernizacji budynku Urzędu Gminny w Kobiórze, którą realizować będzie firma Dan-Pol z Tychów za kwotę około 305.000 złotych oraz części dotyczącej wymiany kotła wraz z instalacją c.o. w budynku GDK, którą realizować będzie firma Puchałka z Pszczyny za kwotę około 132.000 zł.

- Zmuszeni byliśmy unieważnić część postępowania dotyczącą docieplenia Gminnego Domu Kultury, gdyż najkorzystniejsza ze złożonych ofert przewyższała kwotę, jaką planowano przeznaczyć na realizację tej części zamówienia. Kolejny przetarg dotyczący tej części zamówienia zostanie zorganizowany w październiku - poinformował na swojej stronie inwestor.

Jak dodaje, szacunki wskazują, że wartość projektu, który ma zostać zrealizowany w terminie do 31 lipca 2018 roku może wynieść łącznie około 900000 złotych. 428.500 zł to dofinansowanie ze środków unijnych.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.