pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 października 2017
  • wyświetleń: 4008

Goczałkowice będą miały nową strategię przeciwpowodziową

Gmina Goczałkowice zleciła aktualizację strategii poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w rejonie zbiornika retencyjnego Rontok Mały. Ma być ona gotowa do marca przyszłego roku.

Główna, Goczałkowice, powódź
W ostatnich latach w wyniku podtopień ucierpiało wielu mieszkańców Goczałkowic-Zdroju. Na zdjęciu ulica Główna. · fot. Beata


- Celem opracowania jest zweryfikowanie strategii opracowanej przez gminę w 2010 roku oraz sporządzenie propozycji rozwiązań mających na celu dalszą poprawę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w tym rejonie, z uwzględnieniem dopływu wód Potoku Goczałkowickiego, cieków i urządzeń melioracyjnych w całej wschodniej części gminy, od drogi krajowej nr 1 w kierunku wschodnim oraz zlewni tych cieków i urządzeń znajdujących się poza granicami administracyjnymi gminy Goczałkowice-Zdrój (m.in. tereny w Rudołtowicach) - wyjaśnia potrzebę wykonania planu sekretarz gminy, Maria Ożarowska.

Koszt opracowania wynosi 60.885 zł i zostanie wykonany przez krakowską firmę Mikołaj Olbrych Hydrologia, Ochrona Środowiska.

- W ramach zlecenia firma sporządzi sprawozdanie z realizacji zadań inwestycyjnych i modernizacyjnych wskazanych w strategii opracowanej w 2010 roku oraz charakterystykę sieci hydrograficznej na obszarze objętym analizą z uwzględnieniem osiadań terenu związanych z obecną i planowaną eksploatacją górniczą. Na tej podstawie zostaną wyznaczone obszary potencjalnie zagrożone zalaniem z uwagi na utrudniony odpływ wód opadowych - tłumaczy Maria Ożarowska i dodaje, że jeden z rozdziałów będzie zawierał propozycje wariantowych rozwiązań koncepcyjnych zabezpieczenia terenu gminy przed powodzią i podtopieniami, z uwzględnieniem zadań inwestycyjnych do realizacji.

Firma jest zobowiązana również do określenia szacunkowego kosztu realizacji proponowanych rozwiązań technicznych.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.