pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 28 września 2017
  • 16 października 2017
  • wyświetleń: 15710

[ZDJĘCIA] VI Zlot samochodów z lat 70. i nie tylko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Styl70" podaj

W niedzielę, 15 października w Piasku k. Pszczyny odbył się IV Zlot samochodów z lat 70. i nie tylko. Tak jak w latach poprzednich wydarzenie przyciągnęło uwagę wieku uczestników oraz widzów, którzy mieli okazję przyjrzeć się z bliska pojazdom, które coraz trudniej spotkać na co dzień na drogach.

VI Zlot Samochodów z lat 70-tych i nie tylko - na zlocie - 15.10.2017 · fot. Andrzej Grynpeter


Na niedzielę zakwalifikowano 60 aut. Najstarsze pojazdy jaki mogliśmy obejrzeć zostały wyprodukowane w 1954 roku! Zlot rozpoczął się o godzinie 10.30 na terenie przyległym do Zamku w Chudowie, skąd załogi wystartowały do rajdu wg. itinerera strzałkowego.

VI Zlot Samochodów z lat 70-tych i nie tylko - prezentacje pojazdów - 15.10.2017 · fot. Andrzej Grynpeter


Około godziny 13.45 pierwsze załogi powitaliśmy na mecie zlotu - w Hotelu Styl 70. Tutaj odbyła się część główna wydarzenia i konkurencja finałowa. Ta część przeznaczona była dla wszystkich widzów, którzy mogli przyjrzeć się z bliska niezwykłym pojazdom i poznać szerzej historię motoryzacji. Po prezentacji aut i konkurencji sprawnościowej, zostały przeprowadzone wybory na ten jedyny, najpiękniejszy samochód, który otrzymał nagrodę główną.

VI Zlot Samochodów z lat 70-tych i nie tylko - konkurs rozkładania trójkąta ostrzegawczego w alkogoglach - 15.10.2017 · fot. Andrzej Grynpeter


Zlot jest gratką dla wszystkich, dla których samochód jest nie tylko mechanizmem do przemieszczania się, ale ma swoją duszę i opowiada własną historię, a ząb czasu dodaje mu tylko uroku i podkreśla charakter. Dla wielu z nas samochody te były marzeniem z dzieciństwa, a dziś pomagają nam przenieść się do czasów, które wspominamy z uśmiechem na twarzy.

VI Zlot samochodów z lat 70. i nie tylko - zakończenie sezonu


Organizatorem zlotu była Śląska Rodzina Syren oraz nowo powstałe Muzeum Motoryzacji i Techniki w Ligocie. VI Zlot samochodów z lat 70 i nie tylko został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Pszczyny oraz patronatem medialnym TVP Katowice, Gazety Wyborczej, Radia Złote Przeboje i portalu Klassikauto.pl.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Styl70

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Styl70" podaj