Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2017
  • wyświetleń: 7809

Kobiór: Przebudowa peronu na stacji kolejowej, Urząd Gminy zaskoczony

Od 10 września firma SITOR na zlecenie PKP prowadzi przebudowę zachodniego peronu kobiórskiej stacji kolejowej wraz z wymianą torowiska. Prace potrwają do października. Na formę współpracy z inwestorem narzeka Urząd Gminy, zwracając uwagę, że nie był wcześniej informowany o terminach prowadzenia robót.

Kobiór, peron, remont, przebudowa
Przebudowa peronu zachodniego stacji kolejowej w Kobiórze · fot. UG Kobiór


W ramach inwestycji wymienione będą mury oporowe peronów. Podniesiona o 35 centymetrów zostanie również nawierzchnia, co ułatwi podróżującym wejście do wagonów. Prace uwzględniają również usunięcie zadrzewienia i zakrzaczenia terenu przyległego do peronu. Całość inwestycji zwieńczy nowa wiata peronowa.

Jak się okazało, czas prowadzenia prac był zaskoczeniem dla Urzędu Gminy w Kobiórze, który w oficjalnym komunikacie na swojej stronie opisał organizację na dworcu.

- Urząd Gminy nie był uprzedzony o terminie rozpoczęcia prac, które zbiegły się z fatalnymi warunkami pogodowymi. Spowodowało to wiele utrudnień dla osób korzystających z komunikacji kolejowej - szczególnie tych zamieszkujących na "Osiedlu" - ubolewa Urząd Gminy w Kobiórze.

10 dni później urząd na spotkaniu z wykonawcą robót został poinformowany, że roboty zostaną zakończone w październiku, a rekompensatą za chwilowe utrudnienia, będzie zdecydowana poprawa komfortu korzystania z miejscowej stacji przez pasażerów.

Lokalizacja:

To nie koniec utyskiwania. Urząd Gminy w Kobiórze zaznacza także, że inwestor w fazie projektowania inwestycji zapomniał o poprawie stanu dojścia do peronu od strony ulicy Składowej. Udało się tu jednak znaleźć rozwiązanie i uzgodniono jednocześnie współdziałanie gminy z wykonawcą w zakresie poprawy nawierzchni ulicy Składowej, na odcinku, który jest obecnie placem budowy.

Oskar Piecuch / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.