pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 października 2017
  • wyświetleń: 4735

EyeDrive®-bezpieczeństwo i komfort wzroku kierowcy w okularach

Artykuł sponsorowany:

Zapraszamy do salonów optycznych w Pszczynie: Bryle optyk Wągiel i Pracownia Optyczna Antonik, gdzie dowiedzą się Państwo wszystkiego o soczewkach EyeDrive®.

JZO
JZO
Rynek motoryzacyjny, a co za tym idzie, ruch na drodze z roku na rok rośnie, coraz więcej i chętniej jeździmy, nadal jednak wielu kierowców unika jazdy po zmierzchu lub w trudnych warunkach oświetleniowych. Prawie co drugi kierowca czuje się niekomfortowo przez olśnienia i odblaski pojawiające się w okularach podczas prowadzenia samochodu.

To, co najbardziej przeszkadza kierowcy w nocy, to odblaski świateł latarni i nadjeżdżających pojazdów. Światło jest rozpraszane i odbijane m.in. przez szybę samochodową czy powierzchnię szkieł okularowych, nawet tych z powłoką antyrefleksyjną.

JZO S.A. kierowcom noszącym okulary proponuje rozwiązanie problemu odblasków

JZO


Odpowiedzią na problemy zgłaszane przez kierowców, wg JZO S.A., wiodącego producenta szkieł okularowych, są szkła EyeDrive®. Pokryte zaprojektowaną specjalnie dla kierowców powłoką antyrefleksyjną, w ciągu dnia redukują niechciane odblaski, "duszki" i zwiększają ilość docierającego do oka światła, tak jak każde inne szkła z powłoką antyrefleksyjną , zaś w nocy działają dwa razy lepiej (57% mniejsze odblaski w soczewkach EyeDrive® w porównaniu do soczewki ze standardowym antyrefleksem). W porównaniu do soczewek w indeksie 1.6 bez powłoki antyrefleksyjnej redukują nocą odblaski nawet do 90%.

JZO


Czy szkła EyeDrive® są rozwiązaniem dla każdego kierowcy, czy tylko "kierowcy okularnika"?

Korzyści szkieł EyeDrive® najbardziej doceni osoba, która dotychczas nosiła inne szkła okularowe i zmieni je na EyeDrive®, wtedy doświadczy znacznej redukcji odblasków. Jeżeli ktoś nie użytkował wcześniej okularów, to zakładając EyeDrive® nie odczuje poprawy a nawet może subiektywnie doświadczyć niewielkiego dyskomfortu związanego ogólnie z pierwszymi okularami.

Kierowcom, którzy nie noszą okularów, ale odczuwają dyskomfort prowadząc samochód, doradzamy na początek udać się do optometrysty lub okulisty i sprawdzić stan wzroku. Dodatkowo rekomendujemy szkła EyeDrive® PRO, które wspomagają widzenie nocne dzięki swej unikatowej konstrukcji, w tym wypadku nawet osoby bez wady wzroku mogą odczuć polepszenie widzenia w nocy.

EyeDrive® to idealne rozwiązanie nie tylko na noc

JZO


Szkła EyeDrive® w wersji Transitions XTRActive inteligentnie adaptują się do warunków oświetleniowych. Im więcej słońca, tym bardziej zaciemniają się - za szybą samochodu w sposób umiarkowany (do 50%), a na zewnątrz nawet do poziomu charakterystycznego dla okularów przeciwsłonecznych. Dzięki swoim unikalnym właściwościom zapewniają precyzyjne widzenie zarówno w ostrym słońcu, jak i w słabo oświetlonych miejscach na drodze, takich jak tunele czy obszary zalesione.

Komfortowe widzenie na każdą odległość

JZO


Osobom, które potrzebują korekcji nie tylko dali, ale - zwykle tuż po 40. roku życia - również korekcji bliży, rekomendujemy szkła progresywne EyeDrive®. Zapewniają szerokie i stabilne strefy widzenia bliży, dali oraz dystansów pośrednich, dzięki czemu kierowca ma zapewnioną dobą widoczność nie tylko drogi, lecz również urządzeń nawigacyjnych czy deski rozdzielczej. W zależności od wielkości wady wzroku, wybranej oprawy, oczekiwań, co do produktu oraz budżetu przeznaczonego na okulary w ofercie progresywnej EyeDrive® można znaleźć idealne rozwiązanie. Każda para szkieł posiada swój unikalny certyfikat autentyczności oraz objęta jest gwarancją adaptacji.