Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 września 2017
  • 17 września 2017
  • wyświetleń: 22966

[WIDEO] Korki, korki, korki na DK1 - do tego remonty pozostałych dróg!

Kilka dni temu pisaliśmy o gigantycznych korkach z jakimi przyszło się zmierzyć kierowcom w Pszczynie jadącym krajową jedynką. Główną przyczyną są prace drogowe związane z budową ekranów dźwiękoszczelnych oraz pozostałe prace na DK1 w rejonie Piasku i Tychach. Jeśli dodamy do tego jeszcze trwające remonty na pozostałych drogach, to nie ma się co dziwić kierowcom, którzy narzekają na całą sytuację. Zresztą zobaczcie jak to wygląda okiem kamery. Materiał z DK-1 (poniżej) i objazdu ulicą Spokojną (na końcu artykułu) zrealizowaliśmy w czwartek do południa.O wzmożonych pracach na pszczyńskim odcinku drogi krajowej nr 1 pisaliśmy w poniedziałek. Pod artykułem o potężnych utrudnieniach na DK-1 pojawiło się mnóstwo komentarzy internautów, którzy nie zostawili suchej nitki na drogowcach. Kierowcy pytają głównie, dlaczego prace na DK-1 nie są przeprowadzane wieczorem, kiedy ruch jest najmniejszy. Sprawa korków na DK-1 oczywiście jest bardziej złożona, niemniej sam fakt poświęcenia kilkudziesięciu minut, żeby przejechać przez Pszczynę, może irytować.Poza pracami na krajowej jedynce, w Pszczynie i Goczałkowicach trwa od kwietnia remont ulicy Zdrojowej i Jeziornej, wzdłuż której powstaje ścieżka rowerowa. Pszczyńscy kierowcy jadący w kierunku Bielska-Białej lub wracający do Pszczyny, często wykorzystywali tę trasę do ominięcia zakorkowanej DK-1. Teraz jest to niemożliwe.Zamknięta jest też ulica Brzozowa w Goczałkowicach. Remont dwu i pół kilometrowego odcinka od skrzyżowania DK1 w Goczałkowicach-Zdroju, do skrzyżowania z ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach rozpoczął się niedawno. Ustanowiono co prawda objazd równoległą ulicą Spokojną, ale jest wąska droga na której ciężko mają się minąć dwa samochody osobowe, a co dopiero ciężarowe.Jeden z naszych Czytelników uwiecznił na zdjęciu próbę mijania autobusu z samochodem ciężarowym.

korek, spokojna
Próba mijania autobusu z tirem na ulicy Spokojnej w Goczałkowicach - 11.09.2017 · fot. Czytelnik pless.pl


W całej tej sytuacji kierowcom nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość. Remonty były i będą, a sam fakt ich przeprowadzania powinien cieszyć. Kwestia wyboru odpowiedniego terminu, godzin jak i czasu realizacji remontów to temat na odrębny artykuł.

Więcej informacji na temat zakorkowanej Pszczyny już wkrótce na pless.pl.

mot / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.