Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 września 2017
  • wyświetleń: 3967

Kolejna gmina ma dla mieszkańców darmowe kompostowniki

Od 18 września do 10 października mieszkańcy gminy Miedźna mogą składać wnioski o bezpłatne użyczenie kompostowników.

kompostownik
Kolejna gmina ma dla mieszkańców darmowe kompostowniki · fot. kompostowniki.eu


- Z uwagi na to, by nie wzrosła stawka za odbiór odpadów komunalnych w 2017 roku limit odpadów zielonych, jakie może bezpłatnie w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zostawić mieszkaniec, wynosi 200 kg na nieruchomość rocznie - przypomina Urząd Gminy w Miedźnej. - Kompostowanie ma być alternatywą, która pozwoli przetworzyć skoszoną trawę.

Użyczone przez gminę kompostowniki będą miały pojemność 900 litrów. Po okresie pięciu lat przejdą na własność użytkownika.

Aby skorzystać z program należy złożyć w Urzędzie Gminy wniosek (w Referacie Gospodarki Komunalnej, Przestrzennej, Ochrony Środowiska, Geodezji i Mienia oraz mailowo na adres odpady@miedzna.pl). Musi on zawierać: dane osobowe, adres nieruchomości zamieszkałej, na której będzie ustawiony kompostownik, numer ewidencyjny działki i nr księgi wieczystej.

Nabór wniosków potrwa do 10 października, lecz jak wyjaśnia Urząd Gminy, liczyć będzie się kolejność zgłoszeń. Po weryfikacji zgłoszeń wnioskujący zostaną poinformowani telefonicznie o czasie i miejscu podpisania umowy użyczenia oraz odbioru kompostownika.

new / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.