pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 2385

Wichurzanie rodzinnie dla hospicjum w Tatrach Słowackich

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj

To już kolejny wyjazd Wichurzan w góry całymi rodzinami, które bardzo chętnie uczestniczą w tego typu wycieczkach. Na szczęście Tatry u naszych południowych sąsiadów nie są tak bardzo oblegane i na szlakach można odnaleźć spokój i relaks.

Wichurzanie rodzinnie dla HOSPICJUM w Tatrach Słowackich- Skrajne Solisko 2126 m.


Jedynie w Szczyrbskim Plesie skąd wyruszali turyści w drogę, można było się natknąć na większą ilość wczasowiczów, a to ze względów czysto kurortowych tego miasteczka. Stąd też wychodzi szlak na niezwykle popularne zarówno dla Polaków jak i Słowaków Rysy. Po obejściu jeziora szlak zaczął się piąć w górę, ale i widoki stawały się coraz piękniejsze. Jedynie wysoka temperatura doskwierała tego dnia turystom a najbardziej chyba czworonożnemu Benkowi, który dzielnie towarzyszy Wichurzanom w górskich wędrówkach.

Po dotarciu do Chaty pod Soliskiem 1840 m. przyszedł czas na odpoczynek i posiłek a także na urodzinowe ciasto Beaty:). Schroniskowe słowackie buchty z jagodami smakowały wszystkim, zwłaszcza, że ich solidna porcja pozwoliła na podział na kilka osób.

Przyszedł czas na atak szczytowy- z uwagi na nadchodzące załamanie pogody nie wszyscy zdecydowali się na wyjście na Solisko, ale większość zdobyła kolejny szczyt dla pszczyńskiego hospicjum. Szybki powrót do schroniska, w którym na szczęście udało się przeczekać krótką ulewę. Dalej już prosta droga do skoczni i do parkingu.

Wspólne spędzanie czasu dzieci ze swoimi rodzicami to największy plus tych wyjazdów. Dodatkowo lekcji topografii, flory i fauny a także zasad bezpiecznego poruszania się po górach wysokich i obserwacji zmieniającej się pogody- to bardzo ważna umiejętność zwłaszcza w Tatrach.

Zapraszając na następny wyjazd polecamy stronę: www.wichura-pszczyna.pl

Joanna Rozmus-Cader

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub turystyczny Wichura

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub turystyczny Wichura" podaj