Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 969

Lekcja bezpiecznego internetu w dziecięcym szpitalu

Dzieci jak i młodzież, które przebywały w szpitalu uzdrowiskowym w Goczałkowicach - Zdroju miały niespotykaną okazję zapoznać się z pszczyńskim profilaktykiem, który informował jak rozsądnie korzystać z internetu. Na liczne pytania tych młodszych oraz starszych uczestników spotkania, które głównie dotyczyły odpowiedzialności karnej wspólnie poszukiwali odpowiedzi w myśl zasady - Jak sam odszukasz odpowiedź to zapamiętasz ją na dłużej.

policja, szpital, goczałkowice
Lekcja bezpiecznego internetu w dziecięcym szpitalu · fot. KPP Pszczyna


Podczas zajęć młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się z takimi pojęciami jak: "hejt","cyberprzemoc" oraz konsekwencjami prawnymi ich stosowania. Wspólnie przeanalizowano regulaminy popularnych portali społecznościowych, których jak się okazało nie często młodzi ludzie nie czytają.

Wielkim zaskoczeniem dla uczestników był fakt, że coraz więcej firm sprawdza osoby ubiegające się o zatrudnienie w internecie. Podczas zajęć warsztatowych wypracowano zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Zajęcia obyły się w ramach akcji "Kręci Mnie Bezpieczeństwo w wakacje".

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.