Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2017
  • 21 października 2017
  • wyświetleń: 54715

[WIDEO, ZDJĘCIA] II Nocny Bieg po Pszczynie dla Hospicjum św. Ojca Pio

Ponad 400 biegaczy oraz blisko 50 "kijkarzy" wzięło udział w sobotę w II Nocnym Biegu po Pszczynie, z którego dochód zostanie przeznaczony na budowę Hospicjum św. Ojca Pio. W niedzielę odbyła się dalsza część imprez, które wpisywały się w obchody Światowego Dnia Hospicjów i Medycyny Paliatywnej.

Loading...


W sobotę, 14 października o godzinie 19.00 z pszczyńskiego rynku wystartowało 418 biegaczy, aby pokonać w jak najkrótszym czasie trasę długości 6,7 km, która wiodła przez starówkę i zabytkowy park wokół reprezentacyjnego zamku w Pszczynie.

II Nocny Bieg Po Pszczynie - przed startem biegu - 14.10.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter

II Nocny Bieg Po Pszczynie - start do biegu - 14.10.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Kwadrans później na trasę wyruszyli "kijkarze", czyli miłośnicy nordic walking, którzy przemierzyli tę samą trasę co biegacze. W tym roku trasa została wyjątkowo przygotowana przez organizatorów. Na trasie biegu, szczególnie w parku, można było zobaczyć iluminacje, a także przy Eiskellerze pokaz ognia w wykonaniu Phoenix Poi Group.
II Nocny Bieg Po Pszczynie - start do nordic walking - 14.10.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter

II Nocny Bieg Po Pszczynie - meta nordic walking - 14.10.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Wśród mężczyzn najszybciej trasę II Nocnego Biegu po Pszczynie pokonał Dawid Klaybor z Żagania (20 min 4 s). Wśród kobiet zwyciężyła Ewa Kucharska z Pszczyny (24 min 4 s). W kategorii nordic walking najszybszy okazał się Paweł Słupianek z Katowic (41 min 17 s). Pełne wyniki dostępne są tutaj.

II Nocny Bieg Po Pszczynie - meta biegu - 14.10.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter

II Nocny Bieg Po Pszczynie - dekoracje - 14.10.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Zwycięzcy biegu otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów. Każdy uczestnik zawodów dostał pamiątkowy medal. Partnerem medialnym II Nocnego Biegu Pszczyńskiego był portal pless.pl. Przeprowadziliśmy transmisję na żywo z całej trasy biegu.

Zapis transmisji na żywo - Nocny Bieg Pszczyński - 14.10.2017Loading...


W niedzielę w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się koncert związany z obchodami Światowego Dnia Hospicjów i Medycyny Paliatywnej. Tegoroczne motto akcji to: "Powszechna opieka zdrowotna i paliatywna - nie zostawiajmy cierpiących w osamotnieniu". Na całym świecie obchodom towarzyszą koncerty pod wspólnym hasłem "Głosy dla hospicjów" (Voices for Hospices).

W Pszczynie ten głos był sześciokrotny, bo tylu utalentowanych wokalistów tworzy zespół AVOCADO specjalizujący się w wykonaniach a cappella. Repertuar AVOCADO to oryginalne aranżacje wokalne przebojów polskich i zagranicznych. Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na budowę Domu św. Ojca Pio w Pszczynie.

avocado
Zespół AVOCADO zagrał koncert na rzecz Hospicjum · fot. Andrzej Grynpeter


Dodatkowym wydarzeniem podczas koncertu było wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego, zorganizowanego przez hospicjum, pt. "Wolontariat − otwarte serca, otwarte dłonie". Na konkurs nadesłano blisko 80 prac. Nazwiska młodych zwycięzców zostały zamieszczone na: www.hospicjumojcapio.pless.pl.

Nocny Bieg Po Pszczynie - przygotowania przed biegiem - 15.10.2016
Nocny Bieg Po Pszczynie - przygotowania przed biegiem - 15.10.2016 · fot. Andrzej Grynpeter


Aukcje na pless.pl na rzecz hospicjumDodatkowo na portalu pless.pl trwały aukcje, z których dochód w całości zostanie przeznaczony na budowę hospicjum. Licytować było można m.in. pierwsze numery startowe zarówno w nocnym biegu jak i Biegu Carbo Asecura o Puchar Burmistrza, koszulkę z autografem Piotr Żyły, romantyczną kolację we dwoje w Restauracji Zacisze w Brzeźcach i wiele innych.

[ZOBACZ AUKCJE]

new, ups, ab, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.