Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2017
  • 3 września 2017
  • wyświetleń: 21102

[ZDJĘCIA] Gminne dożynki w Goczałkowicach-Zdroju

Dziękczynna Msza Św. w kościele parafialnym, celebrowana przez księdza proboszcza Lesława Przepłatę zainaugurowała obchody tegorocznych Gminnych Dożynek w Goczałkowicach - Zdroju. Rolnicy na czele ze starostami Panią Barbarą Gawlak i Kazimierzem Paszkiem przynieśli przed ołtarz koronę uplecioną z kłosów zebranych podczas żniw oraz chleb wypieczony z najświeższej mąki.

Korowód dożynkowy Dożynek Gminnych w Goczałkowicach-Zdroju - 02.09.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Następnie uczestnicy dożynek udali się pod halę GOSiR gdzie przygotowano namiot biesiadny ze sceną przybraną płodami ziemi przekazanymi przez rolników, stoiska gastronomiczne i dmuchańce dla dzieci. W tym samym czasie, w towarzystwie Ochotniczej Straży Pożarnej, przy akompaniamencie Goczałkowickiej Orkiestry Dętej, śpiewie zespołu folklorystycznego Goczałkowice, asyście rolników, Adama Dzidy, Stanisława Dzidy, Stanisława Gawlaka, Jerzego Maśki oraz Wójta Gminy Goczałkowice - Zdrój Gabrieli Plachy i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Lazarka na miejsce imprezy przewieziono koronę dożynkową. Z uwagi na przebudowę ulicy Jeziornej i utrudnienia na terenie Goczałkowic powstałe w związku z wytyczonymi objazdami, w tym roku zrezygnowano z organizacji korowodu.

Uroczystości obrzędowe rozpoczęła pieśń "Plon niesiemy, plon" w wykonaniu zespołu folklorystycznego Goczałkowice, przy dźwiękach której, gospodarze wprowadzili koronę dożynkową a starostowie dożynek na ręce Pani Wójt Gabrieli Plachy przekazali świeży, pachnący bochen chleba. Wójt Gminy podziękowała rolnikom, ogrodnikom, szkółkarzom za ich codzienną trudną pracę i zapewniła, że ten symboliczny bochen chleba będzie dzieliła sprawiedliwie. Chleb został przez samorządowców i starostów pokrojony i rozdany wśród zgromadzonych. Ponadto uczestnicy imprezy mogli skosztować pysznego kołocza z serem i owocami upieczonego przez miejscową piekarnię, oraz poczęstować się chlebem ze swojskim smalcem.

Gminne dożynki w Goczałkowicach-Zdroju - 02.09.2017 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W części artystycznej zaprezentowała się Goczałkowicka Orkiestra Dęta pod kierownictwem muzycznym Grzegorza Paszka. Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory tradycyjne oraz standardy muzyki rozrywkowej. W czasie dożynek nie mogło zabraknąć występu zespołu Goczałkowice, który z kolei przedstawił wiązankę piosenek charakterystycznych dla folkloru ziemi pszczyńskiej. Atrakcją wieczoru dożynkowego był Duet Kola i Jula. Panie, obecnie prezenterki telewizyjnego programu "Szlagrowy Koncert Życzeń" w TVS, przez ponad półtorej godziny bawiły publiczność melodyjnymi, nastrojowymi piosenkami oraz ciekawym komentarzem. Dożynki zakończyła zabawa taneczna poprowadzona przez DJ.

Współorganizatorami Dożynek 2017 byli: Rolnicy, Gmina Goczałkowice Zdrój, Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Ochotnicza Straż Pożarna

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.