Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 20609

Po nawałnicy: połamane drzewa na drogach, ponton na środku jeziora

Kilkadziesiąt razy interweniowali w czwartkowy wieczór strażacy. Wyjazdy były związane z efektami nawałnicy, która przeszła nad naszym powiatem.

Nawałnica w powiecie pszczyńskim - 03.08.2017 · fot. OSP Studzionka


Jak informuje st. kpt. Mateusz Caputa, rzecznik prasowy KP PSP Pszczyna, interwencje miały miejsce głównie w gminie Pawłowice (około 30 akcji). Dotyczyły powalonych drzew i konarów, niektórych nad ciągami komunikacyjnymi. Utrudniały one przejazdy w: Golasowicach na ul. Słowackiego, w Pawłowicach Dębinie, w Jarząbkowicach na ul. Owocowej, w Pielgrzymowicach na ul. Daszyńskiego, Zebrzydowickiej i Golasowickiej, gdzie uszkodzony został samochód i tablica informacyjna oraz na DK-81 w kierunku Skoczowa.

Interweniowano także na Jeziorze Goczałkowickim. W trakcie nawałnicy na środku akwenu znalazł się ponton, a w nim dwie osoby. Pływający nie byli w stanie samodzielnie powrócić do brzegu. Na pomoc wyruszyła straż pożarna, która łodziami przetransportowała je na ląd.

Jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, w wyniku nawałnicy około 20 gospodarstw w gminie Pszczyna zostało pozbawionych dostarczania energii elektrycznej.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.