Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2017
  • 14 września 2017
  • wyświetleń: 2772

Przebudowa ulicy Azaliowej w Goczałkowicach-Zdroju

Jeszcze w tym roku zostanie przebudowana ulica Azaliowa w Goczałkowicach-Zdroju. Roboty będą kosztowały 569 tysięcy złotych, blisko połowę tej kwoty stanowi dotacja.

Azaliowa Goczałkowice
Ulica Azaliowa w Goczałkowicach-Zdroju · fot. Google Street View


- W dniu 31 lipca br. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał Gminie promesę na kwotę 280 tys. zł. Gmina jest zobowiązana przekazać Wojewodzie Śląskiemu do dnia 6 października pełną dokumentację wymaganą do zawarcia umowy, w tym dokumentację związaną z wyborem wykonawcy - informowała już przeszło miesiąc temu Maria Ożarowska, sekretarz gminy.

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje przebudowę jezdni na długości ok. 300 m o szerokości 4,5 i 5 m, wykonanie zjazdów do posesji oraz studni rewizyjnych, wykonanie nawierzchni z płyt żelbetowych o szer. 2,5 m w końcowym odcinku drogi. W ramach środków własnych (koszty niekwalifikowane) przy tej okazji zostanie wykonana kanalizacja deszczowa.

Szacunkowy koszt całej inwestycji wynosi ok. 430 tys. zł. Wspomniana dotacja w kwocie 280 tys. zł może stanowić nie więcej niż 80% wartości zadania po udzieleniu zamówienia publicznego. Ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy nastąpi w połowie sierpnia. Zadanie musi zostać zrealizowane i rozliczone w 2017r.

Przebudowę ul. Azaliowej będzie wykonywać firma FUH M&S "BRUK" Michał Szczygieł Szymon Zielenik s.c. z Goczałkowic-Zdroju.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.