pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 23 lipca 2017
  • wyświetleń: 7644

Filcowe zabawki z Pielgrzymowic trafiły do afrykańskiej wioski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach" podaj

Absolwentki Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach po raz kolejny sprawiły, że na twarzach potrzebujących dzieci pojawił się uśmiech. Wykonane przez nie filcowe zabawki nazwane awatarkami, dzięki pomocy Małgorzaty Rebendy trafiły do dwóch etiopskich plemion.

afryka dzieci plemię
Dzieci Delty z awatarkami · fot. Małgorzata Rebend


Awatarki trafiły do rąk dzieci z dwóch bardzo małych etiopskich plemion: plemienia Dassanech zamieszkującego deltę rzeki Omo oraz żyjącego w dolinie Omo, zagrożonego wyginięciem plemienia Kara.

afryka plemię awatarki
Dzieci z plemienia Kara z polskimi awatarkami. · fot. Małgorzata Rebend


Relacja pani Małgorzaty z momentu wręczenia dzieciom zabawek: "Dzieci najpierw bardzo nieufnie patrzyły na te dziwne, kolorowe stworzenia, dotykały i uciekały, wracały i ponownie testowały, czy to coś nie zrobi im krzywdy. Trzeba było pokazać im, że stworka można przytulić i głaskać, jak jagnię, czy też malutką kózkę, które to najczęściej służą jako przytulanki". Pomimo, że afrykańskie dzieci żyją w innej kulturze, są w nich zakorzenione inne wartości, ich warunki sanitarne nie są tak dobre, jak europejskie, to nadal są dziećmi, chcą się bawić, cieszyć, uśmiechać. Dzięki podarunkom z Pielgrzymowic na twarzach dzieci pojawił się uśmiech, a chwile radości były dłuższe niż dotychczas.

afryka plemię dzieci
Pani Małgorzata z plemiennymi dziećmi


To nie pierwszy akt dobroci absolwentek z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach. Dziewczyny uszyły już "Pożeracze smutków", które kilka miesięcy wcześniej podarowały dzieciom z oddziałów onkologicznych w Katowicach, Zabrzu i Chorzowie.

kk / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach" podaj