Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 lipca 2017
  • wyświetleń: 4781

Przed Willą Reitzensteinów w Pawłowicach utworzono fontannę

Na stawie przy Willi Reitzensteinów w Pawłowicach zamontowano urządzenie do napowietrzania wody. Tworzy ono fontannę, której strumień podnosi się na wysokość 6 metrów.

Willa Reitzensteinów
Przed Willą Reitzensteinów w Pawłowicach utworzono fontannę. · fot. UG Pawłowice


Staw znajdujący się w centralnej części zabytkowego parku przy Willi Reitzensteinów w Pawłowicach otoczony jest wiekowymi drzewami. W stojącej wodzie gromadzą się liście, a bezodpływowy zbiornik nie radzi sobie z przetwarzaniem organicznej masy zalegającej w niezbyt głębokim stawie.

W środę, 12 lipca w zbiorniku rozpoczęło pracę urządzenie do napowietrzania wody, które ma formę fontanny. Urządzenie, oprócz walorów estetycznych, przede wszystkim poprawi stan wody. Regularnie napowietrzana będzie bardziej czysta i pozbawiona glonów. Niewykluczone, że w przyszłości będą mogły pojawić się w niej ryby. Strumień wody podnosi się w górę aż do wysokości sześciu metrów, po czym powoli opada, a nocą - podświetlony - mieni się różnymi kolorami.

W tym roku w zabytkowym parku pojawił się również setki nowych roślin: kwitnące byliny, krzewy, pnącza. Zagospodarowanie zieleni to jeden z ostatnich etapów rewitalizacji parku, która rozpoczęła się kilka lat temu m. in. uporządkowaniem ścieżek, budową oświetlenia i pielęgnacją drzewostanu. Jej ostatnim etapem będzie budowa ścieżki zdrowia, z której, w otoczeniu zieleni, będą mogli korzystać mieszkańcy.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.