pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2005
  • wyświetleń: 2260

Ku przestrodze: Nieletni szantażysta

50 tyś zł zażądał od jednego z chorzowskich banków szantażysta grożący eksplozją bomby. Ładunków wybuchowych w banku nie było, a autorem groźby okazał się ... 10-latek

Policjanci z Chorzowa zostali wczoraj powiadomieni przez kierownictwo jednego z banków, o groźbie zdetonowania bomby. Nieznany sprawca przekazał pisemne żądanie 50 tyś. złotych. W przypadku odmowy groził, wysadzeniem banku w ciągu 24 godzin. Policjanci kilka godzin przeszukiwali pomieszczenia banku i przyległy teren. Żadnej bomby nie znaleziono.

Jeszcze tego samego dnia policjanci wraz z pracownikami banku wytypowali sprawcę fałszywego alarmu. Okazał się nim 10-letni chłopiec. Dzień wcześniej był w banku wraz z matką. W rozmowie z policjantami, chłopiec przyznał się do winy. Jak twierdzi, był zły na bank, bo jego matka zbyt długo załatwiała w nim formalności.

Tylko w ciągu minionego tygodnia policjanci zatrzymali w całym województwie (m.in w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej i Chorzowie) 5 osób, które wywołały fałszywe alarmy bombowe. Wszyscy to młodzi ludzie - niektórzy jeszcze niepełnoletni. Za swoją bezmyślność poniosą konsekwencje, a karą może być nie tylko więzienie -mówi Janusz Jończyk ze śląskiej policji.

Radio Mega Fm

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.