pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 lipca 2017
  • 4 lipca 2017
  • wyświetleń: 5658

Dzwonisz do Urzędu w Pszczynie? Twoja rozmowa jest nagrywana

Od kilku dni osoby dzwoniące na telefon Urzędu Miejskiego w Pszczynie słyszą informację o tym, że są nagrywane. Ma to na celu uniknięcie nieprzyjemnych zachowań względem urzędników. Jak mówił podczas sesji burmistrz Dariusz Skrobol, takich sytuacji nie brakuje.

ratusz, urząd miejski, kościół, Pszczyna, rynek
Urząd Miejski w Pszczynie · fot. BM / pless.pl


- Od 20 czerwca wszystkie rozmowy przychodzące do urzędu są nagrywane - powiedział podczas sesji Rady Miejskiej burmistrz Dariusz Skrobol. - Agresja i bardzo duża liczba wulgaryzmów ze strony mieszkańców powodowała to, że musieliśmy podjąć te kroki - tłumaczył.

Burmistrz wyjaśnił, że często zdarzało się tak, że mieszkańcy skarżyli się na pracowników, a gdy doszło do konfrontacji to okazywało się, że sytuacja miała inne oblicze aniżeli mówili mieszkańcy.

- W przypadku kiedy będzie jakikolwiek spór, będziemy wykorzystywać te nagrania, aby potwierdzić czy dana sytuacja miała miejsce - zapowiedział Dariusz Skrobol.

Administratorem danych osobowych, w tym tzw. wrażliwych, które mogą być przedmiotem nagrywanych rozmów, jest właśnie burmistrz. Natomiast jeżeli mieszkańcy wyrażą potrzebę udostępnienia rozmów z ich udziałem, to także nagranie otrzymają.

- Jeżeli rozmówca zwróci się z odpowiednim wnioskiem, wówczas taka rozmowa będzie udostępniona. Udostępnienie nastąpi zgodnie z przepisami z ustawy o ochronie danych osobowych i innych aktów prawnych - dodaje Piotr Łapa, rzecznik prasowy UM.

Jak udało nam się ustalić, nagrywane są wyłącznie rozmowy przychodzące do Urzędu Miejskiego.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.