pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2017
  • wyświetleń: 5091

Nagrody dla najlepszych sportowców z Gimnazjum w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj

Z okazji zakończenia roku szkolnego Przewodniczący Rady Gminy przyznał nagrody za osiągnięcia sportowe uczniom wytypowanym przez Radę Pedagogiczne Gimnazjum.

Tytuł Najlepszego Sportowca Absolwenta uzyskali: w kategorii dziewczyna - Katarzyna Caban, uczennica klasy III a, zaś w kategorii chłopak - Jakub Ogierman, uczeń klasy III b gimnazjum. Wyróżnieni uczniowie reprezentowali swoje szkoły w wielu zawodach i turniejach osiągając wysokie lokaty. Brali udział w różnych dyscyplinach sportowych, zarówno w grach zespołowych jak i konkurencjach indywidualnych. Są osobami ambitnymi, wszechstronnie uzdolnionymi i bardzo sprawnymi. Ich wspólną cechą jest duch walki, właściwa postawa na boisku i pozytywny wpływ na kolegów i koleżanki. Mocnymi stronami każdego z wyróżnionych uczniów są: sprawność, talent i bardzo duże umiejętności pływackie, dzięki którym uczniowie ci zdobywają czołowe lokaty w zawodach sportowych na różnym szczeblu.

W ocenie Rady Pedagogicznej Kasia Caban miała duży wpływ na osiągnięcia sportowe goczałkowickiego gimnazjum oraz na pozytywne postrzeganie uczniów w środowisku. Potrafiła budować dobrego ducha w zespole. Z kolei Jakub Ogierman przez wszystkie lata nauki w gimnazjum był silnym ogniwem reprezentacji pływackiej, z którą m.in. wywalczył w 2015 roku awans do Finału Wojewódzkiego w Rybniku. Na swym koncie ma kilka medali, w tym medal za I miejsce w XIX Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar MTP, za II miejsce w VIII Ogólnopolskim Integracyjnym Meetingu Pływackim im. Maćka Maika. Dużym osiągnięciem Jakuba jest także 38. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów na 100 m stylem klasycznym.

BM / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum w Goczałkowicach - Zdroju" podaj