pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 16 lipca 2005
  • wyświetleń: 2163

Są domofony, po co dzwonki

To musi być zlikwidowane - mówi dyrektor Pszczyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Henryk Sodzawiczny. Chodzi o ścianki działowe i drzwi, które mieszkańcy bloków na Osiedlu Piastów w Pszczynie ustawili prawie na każdym piętrze. Mieszkańcy nie zamierzają jednak z tych dodatkowych drzwi rezygnować, chcą bronić ustawionych przez siebie drzwi jak niepodległości, bo za nimi czują się bezpiecznie.

Czy mieszkańcy Osiedla Piastów będą musieli sobie wyobrazić życie w bloku bez dodatkowej ścianki i drzwi, na których zamontowano dzwonki do kilku mieszkań? Dyrektor Pszczyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej twierdzi, że tak, bo przy drzwiach wejściowych do każdego bloku zainstalowano już domofony z prawdziwego zdarzenia.

Tyle że, lokatorzy uzyskali zgodę spółdzielni na wykonanie ścianki działowej - było to tuż po wprowadzeniu się do mieszkań, 17 lat temu. Inna sprawa, że rzeczywiście - ze względu na bezpieczeństwo - strażacy zalecają wyburzenie tych ścianek. Bo czy w razie pożaru postawiona na korytarzu ścianka działowa z drzwiami nie będzie utrudniała ewakuacji samym mieszkańcom? Ci jednak zapowiadają, że zdania nie zmienią, nawet pod wpływem interwencji "zwartych oddziałów policji".

Iza / Mega FM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.