Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 czerwca 2017
  • wyświetleń: 4428

Gmina Goczałkowice-Zdrój jest przykładem, jak realizować ideę samorządności

25 lat temu gmina Goczałkowice-Zdrój uzyskała odrębność administracyjną. Z okazji jubileuszu 8 czerwca odbyła się uroczystość mająca uczcić to wydarzenie.

25-lecie gminy Goczałkowice-Zdrój - 08.06.2017 · fot. Powiat


W uroczystości wzięli udział m.in. radni gminy Goczałkowice-Zdrój wszystkich kadencji, wójtowie, samorządowcy okolicznych gmin i powiatu, przedstawiciele miasta partnerskiego oraz instytucji zaprzyjaźnionych i współpracujących z gminą.

- Ten okres 25 lat obfitował w wiele wydarzeń, inicjatyw i wiele spełnionych i niespełnionych zamierzeń. Wiązało się to z podejmowaniem trudnych, odważnych, śmiałych decyzji. Niewątpliwie na przestrzeni tych 25 lat Goczałkowice bardzo się zmieniły. Ten, kto mógł to obserwować zapewne to potwierdzi - mówiła do zebranych gości Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój. - Gmina Goczałkowice-Zdrój to przede wszystkim bardzo pracowici i przedsiębiorczy mieszkańcy, bez których to wszystko, co udało się osiągnąć, nie byłoby możliwe. Jestem dumna z naszych wspólnych osiągnięć - podkreślała Gabriela Placha.

Następnie za pomocą piaskowych animacji pokazana została kilkusetletnia historia Goczałkowic.

W imieniu samorządowców gratulacje z okazji jubileuszu składał starosta pszczyński, Paweł Sadza. - Jesteście przykładem, jak realizować ideę samorządności, jak samemu dzielić się obowiązkami, pracą i jak stanowić o sobie. Mała gmina, niespełna siedem tysięcy mieszkańców, a jesteście dla nas samorządowców przykładem. Życzę, abyście nie tracili takiego tempa rozwoju, jaki macie - mówił starosta Paweł Sadza.

Podczas uroczystości przyznano także tytuły honorowego obywatela gminy za liczne zasługi społeczne oraz promowanie Goczałkowic na forum ogólnokrajowym i międzynarodowym. Wyróżnienia otrzymali Stanisław Hochuł, goczałkowicki artysta rzeźbiarz oraz Łukasz Piszczek (w jego imieniu statuetkę odebrali rodzice).

Uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać koncertu Macieja Miecznikowskiego oraz chóru Semper Communio.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.