Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 czerwca 2017
  • wyświetleń: 5209

Policjant, dzielnicowy - wodniak, który szkoli kolegów z zespołu

W powiecie pszczyńskim znajdują się dwa duże zbiorniki wodne. Każdego roku nad bezpieczeństwem wypoczywających tam osób czuwają policjanci. Dzielnicowy Szmukier - będący jednym z bardziej zasłużonych i doświadczonych wodniaków w jednostce, przypomniał swoim kolegom z zespołu podstawowe zasady bezpieczeństwa na akwenie. Teraz, z nadejściem sezonu, nie tylko on będzie mógł służyć pomocą wypoczywającym nad wodą turystom, ale także pozostali dzielnicowi w swoich rejonach.

Dzielnicowy - wodniak szkoli kolegów z zespołu - 06.2017 · fot. KPP Pszczyna


Dzięki swojej pasji do sportów wodnych i nabytym w trakcie szkoleń umiejętnościom aspirant Szmukier posiada wiedzę pozwalającą mu właściwie służyć wypoczywającym nad akwenami mieszkańcom. Zdobywał ją głównie na specjalistycznych kursach i warsztatach dla motorowodniaków. Dużą rolę w jego profesjonalizmie odgrywają również codzienne ćwiczenia, którym poświęca dużo czasu po służbie.

Ostatnio, mając na względzie rozpoczynający się sezon, poświęcił kilka chwil swoim kolegom z zespołu dzielnicowych. Podczas zajęć praktycznych przypomniał główne zasady bezpieczeństwa na zbiorniku i podczas udzielania pomocy poszkodowanym oraz przepisy obowiązujące żeglarzy.

Dzielnicowy - wodniak szkoli kolegów z zespołu - 06.2017
Dzielnicowy - wodniak szkoli kolegów z zespołu - 06.2017 · fot. KPP Pszczyna


To już kolejny rok, kiedy dzielnicowy z Goczałkowic-Zdroju, oprócz swojej codziennej służby obchodowej, musi także uwzględnić teren wokół zbiornika. W tym rejonie bowiem, wraz z nadejściem wiosny, wzmaga się bardzo ruch turystyczny. Wówczas tłumy osób na tamie i wędkarzy na brzegach stanowią typowy obrazek akwenu. W takiej sytuacji, szczególnie podczas słonecznych weekendów, najprościej zadbać o bezpieczeństwo z wody. Mając na względzie dobro wypoczywających, dzielnicowy wraz ze swoim kolegą z patrolu wodnego każdego roku doskonali więc swoje umiejętności z zakresu podejmowania osób z wody i pierwszej pomocy.

Aspirant Szmukier to pasjonat sportów wodnych i wiedza dotycząca bezpieczeństwa na jeziorach nie jest mu obca. Jak sam jednak podkreśla, ostrożności i nauki nigdy za wiele. Dlatego chętnie bierze udział we wszelkiego rodzaju szkoleniach i równie chętnie dzieli się tą wiedzą z innymi.

Dzielnicowy - wodniak szkoli kolegów z zespołu - 06.2017
Dzielnicowy - wodniak szkoli kolegów z zespołu - 06.2017 · fot. KPP Pszczyna


Policjanci z Pszczyny, do końca letniego sezonu, będą dbali o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad dwoma dużymi akwenami wodnymi w powiecie. Zadaniem stróżów prawa będzie także walka z kłusownictwem. Osoby lubiące wybrać się nad zalew z wędką, będą musiały posiadać odpowiednie zezwolenia na połów. Mundurowi zadbają o bezpieczeństwo w tych rejonach aż do połowy września. Jednym z zadań policjantów będzie również sprawdzanie trzeźwości osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego. Kontrolowane będą miejsca niebezpieczne, a w szczególności miejsca objęte zakazem kąpieli. Policjanci na rowerach będą natomiast patrolować ścieżki rekreacyjne wokół zbiorników.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.