Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 czerwca 2017
  • 21 czerwca 2017
  • wyświetleń: 9272

[ZDJĘCIA] Wystawa "Historia Biblii" do zobaczenia w Pszczynie

Za nami:

Z okazji 500-lecia ogłoszenia przez ks. Marcina Lutra swoich tez, obecny rok został ogłoszony w Województwie Śląskim - rokiem Reformacji. Z tego względu pragniemy zachęcamy do odwiedzenia wystawy "Historia Biblii", która będzie dostępna na terenie Stajni Książęcych w Pszczynie.

Wystawa o Biblii - 11.06.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Wystawa ta obejmuje historię 3500 lat powstawania Biblii, opowiedzianą na kilkudziesięciu metrach kwadratowych w niespełna godzinę. Projekt jest interaktywnym sposobem zapoznania zwiedzających z historią obrazującą 1500 lat historii tej niezwykłej Księgi. Kolejne 2000 lat to historia powstawania przekładów Pisma Świętego na języki narodowe.

Jest to nietypowa wystawa i niecodzienne zwiedzanie, gdyż uczestnicy mogą dotknąć eksponatów, wziąć do ręki kamienne tablice z dziesięciorgiem przykazań, dotknąć słów zapisanych na skórach i pergaminach oraz poczuć aktualność przesłania Pisma Świętego. Zobaczymy pierwszą czcionkę oraz ręcznie zapisane karty w językach, w których została spisana ta ponadczasowa lektura. Faksymile i reprinty pierwszych wydań w języku angielskim, niemieckim, polskim, po grecku, po łacinie i hebrajsku. Są także dostępne oryginalne wydania z XVI i XVII wieku

Zebrane zbiory pochodzą od prywatnych fundatorów, którzy dostarczają swoje eksponaty dla celów edukacyjnych. Wystawa odwiedza muzea, placówki szkolne, domy dziecka oraz domy kultury na terenie całego kraju, ciesząc się dużym zainteresowaniem i uznaniem odwiedzających.

Wyjątkowa wystawa już od czwartku w Pszczynie

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.