pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 13 lipca 2005
  • wyświetleń: 6228

Koniec Czeczotta

Dni kopalni Ruch II, niegdyś "Czeczott", w Woli są już policzone. Kopalnia zakończy żywot do końca miesiąca czyli wtedy, kiedy - według wyliczeń Kompanii Węglowej - skończą się pokłady węgla w zakładzie. Innego zdania jest wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski, który twierdzi, że w okolicach zamykanej kopalni węgla nie brakuje. Mimo to, dalszej eksploatacji w Woli nie będzie...

Rzecznik Kompanii Zbigniew Madej podkreśla jednak, że żaden z górników nie straci pracy. Ci, którzy pracują jeszcze w zakładzie w Woli mogą przenieść się do kopalni "Piast" w Bieruniu. Praca na nich czeka również w "Silesii" w Czechowicach-Dziedzicach. Jak mówi Kazimierz Żyrek - szef Solidarności w czechowickiej kopalni, w "Silesii" brakuje górników ścianowych, elektryków i ślusarzy. Co ważne, praca w "Silesii" jest, ale tylko dla górników zwalnianych z innych kopalni. Przyjęć osób spoza branży górniczej, nie ma.

Iza / Mega FM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.