Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2017
  • wyświetleń: 9896

Uczennice szyją "Pożeraczy Smutków" dla dzieci z nowotworami

Siedemnaście uczennic z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach wspólnie z nauczycielką realizuje miniprojekt, polegający na szyciu polarowych "Pożeraczy Smutków" dla dzieci na oddziałach onkologicznych w Katowicach, Zabrzu i Chorzowie.

Uczennice szyją "Pożeraczy Smutków" dla dzieci
Uczennice szyją "Pożeraczy Smutków" dla dzieci z nowotworami · fot. Publiczne Gimnazjum nr 3


- Gdy w styczniu natrafiłam na zgłoszenie do projektu "Małe jest wielkie" pomyślałam, że ten tytuł dokładnie opisuje to, co my z dziewczynami robimy tutaj, w pielgrzymowickim gimnazjum, na naszych zajęciach technicznych - pisze Marta Florkiewicz-Borkowska, nauczycielka z Pielgrzymowic. - Okazało się, że Fundacja "W człowieku widzieć brata" ogłasza konkurs na mini granty mające na celu pomoc chorym lub bezdomnym. Pożeracze Smutków to nazwa przetłumaczona z niemieckich maskotek tzw. "Sorgenfresser". Tak mi się kiedyś spodobała, że postanowiłam spróbować startować w konkursie i napisałam wniosek - dodaje.

Projekt zakłada uszycie 30 poduszkostworów, tzw. "Pożeraczy Smutków, dla podopiecznych katowickiego Oddziału Onkologii. Oprócz szycia dziewczyny mają spotkać się z chorymi i osobiście wręczyć im poduszki oraz przeprowadzić warsztaty szycia połączone z minikoncertem.

Uczennice szyją "Pożeraczy Smutków" dla dzieci z n
Uczennice szyją "Pożeraczy Smutków" dla dzieci z nowotworami · fot. Publiczne Gimnazjum nr 3


- Dzięki uzyskanemu minigrantowi mogliśmy zakupić niezbędny materiał, czyli polar, wsad - kulki silikonowe, filc, nici, igły oraz zapłacimy na transport do szpitali na początku czerwca - tłumaczy Marta Florkiewicz-Borkowska.

Grantodawcą projektu jest Fundacja "W człowieku widzieć brata" z Łodzi, a partnerem FUndacja "Iskierka" z Katowic.

BM / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach" podaj