Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 maja 2017
  • 1 czerwca 2017
  • wyświetleń: 22518

Powstał film o budowie zapory i Jeziora Goczałkowickiego

16 maja, po raz pierwszy od 60 lat, w Goczałkowicach spotkali się ostatni żyjący świadkowie budowy tamtejszej zapory i jeziora. Okazją do tego była premiera filmu dokumentalnego Jarosława Buckiego pt. "Świadkowie wielkiej budowy".15-minutowy film, zrealizowany na zlecenie Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, przedstawia historię budowy zapory Jeziora Goczałkowickiego. W produkcji wypowiadają się Włodzimierz Drzyżdżyk, Zdzisław Dybizbański oraz Helena i Jan Wadas, którzy byli tytułowymi "Świadkami wielkiej budowy".

Bohaterowie filmu oraz twórcy 16 maja spotkali się z członkami zarządu spółki na wspólnym obiedzie w Zakładzie Uzdatniania Wody w Goczałkowicach, gdzie 60 lat temu rozpoczęto budowę Zbiornika Goczałkowickiego. Podczas spotkania Łukasz Czopik, prezes GPW powiedział, że zarówno zrealizowany film dokumentalny, a tym bardziej osobiste spotkania z budowniczymi "śląskiego skarbu", to dla niego lekcja historii i szansa podziękowania im za to, że dziś województwo śląskie ma jedyny w kraju niezawodny system zaopatrzenia w bardzo dobrej jakości wodę.

- GPW będzie stało na straży bezpieczeństwa tego co, 60 lat temu zainicjowali bohaterowie filmu i goczałkowickiego spotkania - zapewniał prezes Łukasz Czopik.

BM / pless.pl, źródło: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.