Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 maja 2017
  • wyświetleń: 5299

Dzielnicowy z Goczałkowic wesprze żeglarzy i motorowodniaków

W rejonie dzielnicowego z Goczałkowic Zdroju znajduje się dużych rozmiarów zbiornik wodny. Dlatego już teraz, aspirant Szmukier przygotowuje się do sezonu i bierze udział w szkoleniu zorganizowanym dla policyjnych motorowodniaków w Dąbrowie Górniczej. Dzięki swojej pasji do sportów wodnych i nabytym w trakcie zajęć umiejętnościom będzie mógł lepiej służyć mieszkańcom swojego rewiru, którzy w słoneczne dni chętnie wypoczywają nad akwenem.

policja, motorówka
Asp. szt. Jacek Szmukier - dzielnicowy z Goczałkowic Zdroju · fot. KPP Pszczyna


To już kolejny rok, kiedy dzielnicowy Szmukier, oprócz swojej codziennej służby obchodowej na wsi, musi także uwzględnić teren wokół Zbiornika Goczałkowickiego. Z nadejściem wiosny, w tym rejonie wzmaga się bowiem ruch turystyczny. Wówczas, tłumy osób na tamie i wędkarzy na brzegach stanowią typowy obrazek akwenu. W takiej sytuacji, szczególnie podczas słonecznych weekendów, najprościej zadbać o bezpieczeństwo z wody.

Dlatego, już teraz, wraz ze swoim kolegą z patrolu wodnego, dzielnicowy szkoli swoje umiejętności na specjalistycznych warsztatach dla policyjnych motorowodniaków. Pierwsza pomoc, podejmowanie osób z wody i przepisy obowiązujące żeglarzy to tylko część wykładów, w których bierze udział. Dzielnicowy Szmukier to pasjonat sportów wodnych. Wiedza dotycząca bezpieczeństwa na jeziorach nie jest mu więc obca. Jak sam jednak podkreśla, ostrożności i nauki nigdy za wiele.

Policjanci z Pszczyny, do końca letniego sezonu, będą dbali o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad dwoma dużymi akwenami wodnymi w powiecie. Zadaniem stróżów prawa będzie także walka z kłusownictwem. Osoby lubiące wybrać się nad zalew z wędką, będą musiały posiadać odpowiednie zezwolenia na połów. Mundurowi zadbają o bezpieczeństwo w tych rejonach aż do połowy września.

Jednym z zadań policjantów będzie również sprawdzanie trzeźwości osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego. Kontrolowane będą miejsca niebezpieczne, a w szczególności miejsca objęte zakazem kąpieli. Policjanci na rowerach będą natomiast patrolować ścieżki rekreacyjne wokół zbiorników.

ab / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.