Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 6428

Powiat wnioskuje o ponowne określenie rentowności Krupińskiego

Podczas dzisiejszej sesji radni powiatowi przyjęli uchwałę, w ramach której będą wnioskować do Ministra Energii o przeprowadzenie przez niezależnych od JSW ekspertów, ponownego audytu mającego na celu określenie rentowności KWK "Krupiński" w Suszcu.

Krupiński Suszec, kopalnia JSW, węgiel, górnictwo
Powiat wnioskuje o ponowne określenie rentowności Krupińskiego · fot. JSW S.A.


W 2016 roku Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej przy akceptacji Ministerstwa Energii zdecydował, że należąca do Spółki KWK "Krupiński" w Suszcu zostanie przekazana do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, gdzie trafiają kopalnie przeznaczone do wygaszenia wydobycia węgla. Decyzja ta stała się faktem 1 kwietnia.

- Decyzja o przekazaniu kopalni "Krupiński" do SRK wzbudzała i wzbudza olbrzymie emocje, zarówno wśród górników, mieszkańców gminy Suszec i gmin sąsiadujących, których mieszkańcy byli w niej zatrudnieni, jak i samorządowców z naszego terenu. Mimo szeregu protestów, a także przedstawienia szeregu argumentów merytorycznych, które są zaprzeczeniem podjętej decyzji, Ministerstwo Energii oraz Zarząd JSW nie zmienili swojego stanowiska - czytamy w uzasadnieniu.

Na podstawie analizy danych dotyczących powodów podjętej przez Rząd RP decyzji, Radni Powiatu Pszczyńskiego przyjęli uchwałę o przeprowadzenie ponownej analizy rentowności KWK "Krupiński" w Suszcu. Uchwała zostanie przekazana Ministrowi Energii oraz do wiadomości Prezesowi Rady Ministrów i Posłom na Sejm RP z terenu powiatu pszczyńskiego.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.