Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

 • 25 kwietnia 2017
 • 2 maja 2017
 • wyświetleń: 42216

[WIDEO] Testujemy pszczyńskie rowery - ruszyła wypożyczalnia!

W piątek w Pszczynie oficjalnie wystartowała miejska wypożyczalnia rowerów z czterema stacjami - na rynku, przy dworcu PKP, na osiedlu Piastów oraz przy Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. W każdej ze stacji znajduje się 10 rowerów.Pilotażowy program uruchomiony został na pięć miesięcy. Miejski rower będzie można wypożyczać do końca września. W przypadku, gdyby na którejś ze stacji nie było zainteresowania wypożyczaniem sprzętu, wówczas zostanie ona przeniesiona do innej lokalizacji.

Stacja rowerowa przy dworcu PKP - 27.04.2017 · fot. pless.pl


Każda stacja wyposażona jest w dziesięć rowerów i dwanaście miejsc postojowych. Umożliwi to pozostawienie roweru nawet w przypadku, gdyby wszystkie stały w danym punkcie. W sytuacji, kiedy wszystkie miejsca będą zajęte, użytkownik korzystając z dodatkowego zabezpieczenia może przypiąć rower do trwałych elementów stacji.

Loading...


Jak to działa i ile kosztuje?Aby korzystać z Pszczyńskiego Roweru Miejskiego w pierwszej kolejności wymagana będzie rejestracja na stronie internetowej pszczynskirower.pl oraz dokonanie opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 zł. Po jej zaksięgowaniu będzie można już wypożyczać rowery. Konto użytkownika umożliwia wypożyczanie rowerów tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł. W przypadku ewentualnego zamknięcia konta, opłata inicjalna podlega zwrotowi, jeśli wcześniej nie została wykorzystana na przejazdy.

rower,
Stacja rowerowa na pszczyńskim rynku - 27.04.2017 · fot. pless.pl


Nextbike Polska przygotował specjalną aplikację na urządzenia mobilne, która umożliwia wypożyczenie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Użytkownicy nieposiadający smartfonów mogą skorzystać z dotykowych terminali znajdujących się na każdej stacji. Wystarczy wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wybranego roweru. System Pszczyńskiego Roweru Miejskiego będzie działał codziennie przez całą dobę aż do 28 września.

Opłata za wypożyczenie roweru:
 • od 1 do 30 minuty - 0 zł
 • od 31 do 60 minuty - 1 zł
 • druga godzina - 2zł
 • trzecia godzina - 3zł
 • czwarta i każda następna godzina - 4 zł


Dodatkowe opłaty i kary:
 • powiadomienie listowne odnośnie naruszenia regulaminu - 10 zł
 • opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia - 200 zł
 • zwrot roweru w innym miejscu niż stacja - 50 zł + 5 zł*km
 • kradzież, utrata lub całkowite zniszczenie roweru - 2000 zł


Lokalizacja stacji rowerowych

Operator na bieżąco będzie serwisował sprzęt. W momencie, kiedy przez dłuższy czas na danej stacji nie będzie rowerów, obsługa systemu zadba o to, aby dowieźć je z innych stacji.

W pierwszych dniach po uruchomieniu wypożyczalni planowana jest akcja informacyjna. Przy każdym punkcie stać będą wyszkolone osoby, które zainteresowanym osobom opowiedzą o tym, jak działa pszczyński system.

Z racji tego, że Nextbike jest również operatorem rowerów miejskich w innych miejscowościach, między innymi: w Katowicach, w Gliwicach oraz w Tychach (od 1 maja), to z aplikacji do wypożyczania rowerów będzie można korzystać również w tych miejscowościach. Niestety systemy te nie są kompatybilne z pszczyńskim, wobec czego roweru ze stacji z naszego miasta nie będziemy mogli oddać w pozostałych miejscowościach.

new, ups / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.